R o s i c e / B l a n s k o - V tabulce divizi D je dělí osm míst a jedenáct bodů a spojuje je toho hodně. Přesněji rosičtí hráči Michal Šenk nebo Jan Pšikal oblékali dres Blanska, stejně jako současný ředitel a trenér Rosic Petr Čejka. První vzájemný zápas v Blansku byl překvapením prvního kola.
Rosice odjely s rozčarováním a tříbrankovou nadílkou. „Jsem strašně mile překvapený, jak hrou, tak výsledkem," vydechl po závěrečném hvizdu utkání 1. kola blanenský trenér Jiří Hajský. Teď se obává, že to jeho soupeř spočítá i s úroky. Blansko totiž venku ani jednou nevyhrálo, Rosice zase doma ani jednou neprohrály a body ztratily jen za jednu remízu.

Slovan naposledy remizoval 3:3 v Polné, Blansko zase se štěstím remizovalo doma s Velkým Meziříčím 2:2. V nastavení vyrovnával Nečas. Stejně jako před utkání v Blansku jsou Rosice favoritem. „Favorit jsme byli i před tím prvním zápasem, který jsme prohráli 3:1. Myslím, že teď už nehrozí, že bychom je podcenili, mají za sebou už víc zápasů, jsou přeci jen zkušenější a rozehranější," varuje záložník Rosic Michal Šenk. Blansko zná velice dobře, i když se tam spousta hráčů vyměnila. „My máme určitě respekt k soupeři. Minule Blansko vyhrálo zaslouženě, jeho hráči byli běhavější, to nám dělalo problémy. Tentokrát věřím, že jsme připravení lépe, budeme spoléhat na náš útočný fotbal, který doma hrajeme a který se nám nedaří praktikovat tolik venku," zamýšlí se před utkáním trenér Rosic Petr Čejka. Blansko zná stejně jako Šenk dobře, ale to kde má slabiny, si nechává pro sebe.

Rosice sestoupily z třetí ligy a začátek letošního sezóny neměly ideální, vyhrály až ve třetím kole. Postupně se propracovaly až na druhé místo divizní tabulky. „Po tom pádu z třetí ligy už se situace stabilizovala," hlásí Šenk. Z Rosic jde respekt, v domácím prostředí se proti nim hraje těžko. „Nastoupíme v téměř kompletní sestavě, chybět bude jen Lukáš Michna, který dostal minule červenou kartu," upřesňuje Čejka.

Síla soupeře může hosty děsit anebo z ní můžou těžit. Blansku paradoxně možná víc sedí silnější týmy, se kterými umí držet krok. „Asi to bude těžké. My jsme jim doma uštědřili porážku, kterou oni těžko skousávali, takže tam možná bude i zúčtování za ten zápas. Ale já si myslím, že se nám s lepším soupeřem hraje lépe. A je to venku, poslední zápas, nemáme co ztratit," říká trenér Hajský před posledním duelem. Hráčům slíbil malou prémii za devatenáct bodů. „To je pravda, ještě jim ten jeden bod chybí, takže uvidíme," usmívá se. Bude to těžký bod. To si uvědomují i hráči.

Blansko by v případě vítězství mohlo teoreticky poskočit o několik příček. Pokud prohraje, na horším než dvanáctém místě nepřezimuje.

Utkání FC Slovan Rosice - FK Blansko se hraje v sobotu 16. 11. od 13:30 na stadionu v Rosicích, ulice Sportovní 372 (rozhodčí utkání: Radek Svoboda - Petr Kondler, Jiří Slabý, delegát: Karel Vidlák).

Další zápasy 16. kola divize D (16. a 17. 11. 2013):
so, 13:30: Stará Říše - Hodonín, Vyškov - Polná, Líšeň - Uherský Brod, Velké Meziříčí - Napajedla, Tasovice - Bystřice nad Pernštejnem
ne, 13:30: Bystrc - Bohunice, Vrchovina - Pelhřimov 2:0 (1:0), hráno 9. 10.

Poslední vzájemné utkání

1. kolo, 10. 08. 2013, 16:30, stadion na Údolní
FK Blansko - FC Slovan Rosice 3:1 (2:0)
Branky:
11. a 31. Müller, 89. Hansl - 74. Šauer
Diváků: 410, Rozhodčí: Drápal - Řezníček, Polanský, Delegát: Rabušic
Blansko: Juran - Gromský (81. Maška), Bubeníček (C), Buchta - O. Skoupý, Müller (78. Daněk) - Pospíšil, Horáček (89. Michálek), T. Zouhar, Nečas - Trtílek (88. Hansl)
Trenér: Jiří Hajský
Rosice: Lengál - Vítámvás, Klusák, Živný, Kučera (55. Lang) - Michna (65. Vjater), Selinger (60. M. Touška), Havlásek, Šenk (46. Šauer) - Malata (C), Pšikal
Trenér: Petr Čejka

FC Slovan Rosice

Brankáři: Tomáš Hoda (1986), Patrik Lengál (1983)