20.03.2014  |  Boris Hasa

Blansko bude o záchranu bojovat bez Radima Bubeníčka

Blansko bude o záchranu bojovat bez Radima Bubeníčka

B l a n s k o - Bez svého lídra na hřišti se budou muset také na jaře obejít fotbalisté FK Blansko. Defenzivní záložník či obránce Radim Bubeníček se v nejbliších dnech podrobí operaci zraněného kolene, díky níž vynechá celý zbytek sezóny 2013/2014.

 
 
V zimní přípravě jsi odehrál jeden poločas proti Kohoutovicím. V přípravném utkání proti Ivančicím jsi po půlhodině hry odstoupil. Co bylo příčinou?

Příčinou bylo obnovení zranění z podzimu. Cítil jsem, jak se mi podlomilo koleno a věděl jsem, že je zle. Bohužel se později potvrdilo, že se jedná o závažnější zranění, než se původně myslelo.

V dalších přípravných utkáních jsi již do hry nezasáhl, přesto jsi například trénoval bez míče. Do jaké míry tě tvé zranění limituje?

Do toho inkriminovaného zápasu s Ivančicemi jsem bez jakéhokoliv omezení trénoval s mužstvem. Pak, než se potvrdila diagnóza, jsem dělal aspoň věci, které mě nelimitovaly a udržovaly mě v kondici. Bohužel, cítil jsem při určitých pohybech, že koleno je nestabilní.

Před týdnem jsi absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše v Brně. S jakým výsledkem?

Bohužel se jen potvrdil výsledek z magnetické rezonance. Diagnóza zní - ruptura zadního menisku a předního zkříženého vazu. Čeká mě operace a dlouhá pauza bez fotbalu. Je to moje první važnější zranění. Bude to pro mne těžké období, ale věřím, že to zvládnu a vrátím se co nejdříve.

Blansko na jaře čeká boj o záchranu. Ty mu jistě budeš chtít k tomuto cíly dopomoci alespoň v roli asistenta trenéra...

Hlavně mě mrzí, že klukům nemůžu pomoci na hřišti. Měl jsem obrovskou chuť, ale nakonec to bohužel vše dopadlo jinak. Budu se snažit klukům pomoci aspoň tím, že budu sedět na lavičce. Věřím, že opět vytvoříme výborný kolektiv a splníme cíl, který je jasný - aby se divize v Blansku hrála i příští rok.

V zimě přišla do mužstva dvojice zkušených hráčů Petr Čoupek - Jan Koudelka. Co ty osobně od těchto hráčů očekáváš?

Už jsi to zmínil v otázce, jsou to hlavně zkušení fotbalisté, kteří mají něco odkopáno ve vyšších soutěží. Co týče Petra, tak tam je to jasné. Věřím, že převezme vůdčí schopnosti a bude řídit celou defenzivu. Navíc má výbornou levačku. Koudis (Jan Koudelka - pozn. autora) by měl přinést nadstavbu do ofenzivy. Je to technický, rychlostní typ s dobrým zakončením. Myslím, že by s Trťajsem (Jan Trtílek - pozn. autora) mohli vytvořit velice nepříjemnou dvojici.

Po roce se do Blanska vrátil obránce Jakub Šplíchal a z dorostu přišel Michal Skoupý. Oba jsou kmenovými hráči Blanska. Pro mužstvo budou určitě přínosem...

S tím určitě souhlasím. Kuba nabral spoustu zkušeností v divizních Svitavách a Michal je mladý, perspektivní dravec. Určitě zkvalitnili kádr.

Jak noví či staronoví hráči zapadli do kabiny?

V tomhle směru nebyl vůbec žádný problém. Za poslední roky je to v Blansku postaveno tak, že kabina táhne za jeden provaz. Nový kluci zapadli výborně.

Jak celkově hodnotíš průběh zimní přípravy?

No budu upřímný, do ideálu to mělo daleko. Co se týče tréninkových ploch, to je obehraná písnička. V Blansku ta umělka prostě chybí. I účast na trénincích někdy nebyla taková, jak se na divizní mančaft sluší. V poslední řadě mi chyběla větší konfrontace s divizními a třetiligovými soupeři. Ale i tak měla utkání určitou kvalitu. Ukázala nám, kde máme slabiny a v čem jsme naopak silní. Věřím, že jsme na těžké jarní boje připraveni dobře.

Máš nějaké vzkaz pro vaše příznivce před startem jarní části divize?

Hlavně, aby chodili v co největším počtu a fandili nám, i když se ne vše povede.

Děkujeme za rozhovor.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu