01.07.2014  |  Zdeněk Plánka

Díky výhře to byla dobrá premiéra, pochvaloval si David Juran

Díky výhře to byla dobrá premiéra, pochvaloval si David Juran

Ž i r o v n i c e - Na Perleťovém poháru v Žirovnici si odbyl mladý brankář David Juran svoji premiéru za Znojmo. Byť to byl "pouze" přípravný zápas, pro Davida to byla jistě velká zkouška. A zvládl ji na jedničku, připsal si dobré zákroky, z nichž jeden si bez nadsázky zasluhoval označení fantastický.

 
 
I díky tomu náš tým v bitvě o třetí místo porazil Ružomberok 5:2. Brankář s přezdívkou Uran se dál bude v přípravě bít o místo v kádru.

Jak jsi se cítil při své premiéře?

V bráně jsem se cítil skvěle, kluci mi to usnadnili. Díky výhře to byla docela dobrá premiéra. (s úsměvem)

Asi tě uklidnil i dobrý vstup do zápasu, kdy jsme šli do rychlého vedení?

V úvodu utkání jsme dali tři góly, a to soupeře položilo, pak už jsme si výsledek pohlídali.

Jak fungovala komunikace se stopery?

Jsem tady teprve týden, ještě kluky poznávám. Se stopery byla ale v zápase dobrá spolupráce. Vyhověli jsme si a každý za každého jsme zastoupili. Pomáhali jsme si, a tak to má být.

V první půli jsi předvedl za stavu 3:1 skvělý reflexivní zákrok. Jak jsi viděl situaci ze svého pohledu? Musí být těžké takhle zareagovat ve zlomku vteřiny?

Hlavně jde o výhled. Byl tam centr ze strany a útočník byl v jasné pozici, naštěstí jsem měl volný výhled a stačil zareagovat. Před zápasem jsme se s Dolim (Jiří Doleček pozn. red.) dívali, že branky byly docela vysoké a velké. Naštěstí nebyly tak velké, aby skončily v bráně. (s úsměvem)

Takže hlavně do výšky?

Do výšky byly o pár centimetrů větší.

Neznervózňovalo tě to?

Vůbec jsem na to nemyslel. Normální zápas.

Jak bys jsi se charakterizoval jako brankář?

Jaká je třeba tvoje silná stránka? Moje silná stránka je určitě na čáře, reflex, střely z dálky. Musím ještě zapracovat na výbězích.

Ty jsi minulou sezónu chytal za Blansko, asi je to pro tebe velká výzva zachytat si potencionálně druhou ligu?

To je asi sen každého, dostat se z divize do druhé ligy. Je to velký skok. Před prvními tréninky jsem si říkal, jaké to bude, jestli budu stíhat. Kluci jsou tady ale super a pomohli mě. Jsem rád, že stíhám.

Nebyl jsi nervózní před prvním tréninkem?

Byl jsem trochu nervózní, nikoho jsem neznal. Pak jsem ale přišel do kabiny a byl tam Broňa (Bronislav Stáňa pozn. red.), kterého znám ze školy, takže to byl lehčí.

Vidíš výhodu v tom, že mezi tebou a dalším brankářem Jiřím Dolečkem není velký věkový rozdíl? Jiří je jen o rok starší.

Rozumíme si. Jirka je super kluk a vycházíme spolu dobře.

Jaká byla tvoje cesta do Znojmo, kdo ti dal nabídku?

Po jednom utkání mi volal pan Kašpařík, jestli to nechci zkusit ve Znojmě, že Vlasta Hrubý odchází pryč. Řekl jsem si, proč to nezkusit. Je to pro mě velká motivace a šance.

Na oficiálních stránkách FK Blansko máš ve svém profilu uvedenou přezdívku Uran. Je to jen hříčka s tvým příjmením, nebo to má i jiný význam?

Je to odvozené od příjmení, nic víc. (s úsměvem)

Tvými oblíbenými brankář jsou Iker Casillas (jednička španělské reprezentace) a Hugo Lloris (Jednička francouzské reprezentace). Sledoval jsi je na mistrovství světa? V případě Llorise ještě sleduješ?

Pozoroval, ale nebylo moc šanci i kvůli tomu, že jsem teď ve Znojmě. Dojíždění zabere hodně času. Snažil jsem se stihnout, co nejvíce zápasů. Casillas zrovna neměl dobré dny na mistrovství, ale je to super gólman a Lloris zatím drží Francii.

Je mezi těmito dvěma brankáři přece jen jeden oblíbenější?

Když jsem byl mladší tak Casillas, teď Lloris, ale třeba i Joe Hart (jednička anglické reprezentace) chytá dobře.

Zdroj: www.1scznojmo.cz (autor: Zdeněk Plánka)
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu