02.09.2014  |  Boris Hasa

Musíme se vyhnout individuálním chybám, uvědomuje si Ludevít Grmela

Musíme se vyhnout individuálním chybám, uvědomuje si Ludevít Grmela

B l a n s k o - Zcela rozdílně vzhledem k jednoznačnému výsledku logicky hodnotili sobotní utkání Blanska s Hodonínem oba trenéři. Zatímco domácí Ludevít Grmela hořekoval nad individuálními chybami svých svěřenců, hodonínský Mario Rossi měl pro změnu všechny důvody ke spokojenosti.

 
 
„Bohužel jsme se v úvodu opět nevyvarovali individuální chybě, kterou soupeř potrestal a nám se v podstatě ihned zboří taktika, kterou chceme praktikovat. Vyhýbali jsme se soubojům a nezachytávali jsme náběhy soupeře. I další branky padly po našich katastrofálních chybách, které když budeme dělat, tak nemáme šanci bodovat. Soupeř byl velmi rychlý a houževnatý a zaplaťpánbůh nás potrestal pouze pěti brankami,“ zhodnotil průběh sobotního duelu Ludevít Grmela.

Razantnější změna ve hře Blanska nenastala ani po změně stran. „Něco si v kabině řekneme, ale na hřišti je to pak jinak. Pokud alespoň trochu nebudeme plnit to, co si řekneme, tak budeme těžko uhrávat body. Prvořadé do dalších utkání bude vyhnout se individuálním chybám, které nás v současné době nejvíce srážejí,“ uvědomuje si blanenský trenér.

Jeho protějšek Mario Rossi má po výhře 5:0 opačné starosti. Jeho tým se s 10 body a výrazně aktivním skóre 14:3 usídlil na prvním místě tabulky. „S pokorou říkám, že se letos chceme vyhnout boji o záchranu,“ zůstává střízlivý hodonínský trenér.

Příčiny vysoké výhry viděl Mario Rossi především ve třech atributech. „Domácí jsme předčili absolutní houževnatostí, nasazením a jednoduchostí. Po domácí remíze s Uherským Brodem jsme přijeli do Blanska s obavami. Vždy je zde horká půda, navíc tu teď trénuje podle mě nejzkušenější trenér v divizi a mužstvo je posíleno o hráče z Brna, které dobře znám. Určitě nám pomohla vedoucí branka, ale bylo to hodně o hlavách. V pohárovém utkání doma s Blanskem jsme také dali brzy branku a stejně jsme prohráli. Teď to bylo jiné, ale domácí měli stále hodně času, aby s výsledkem něco udělali,“ doplnil k průběhu utkání hodonínský lodivod.

Jeho tým před startem soutěže doplnila zkušená čtveřice hráčů Radomír Víšek, Jaroslav Borák, Jiří Kobylík a Pavel Vrána. „Hráči v Hodoníně byli už loni kvalitní, ale tým byl hodně mladý a potřeboval doplnit o zkušené hráče. Je vidět, že jsou to povahově a charakterově dobří hráči, kteří do týmu zapadli jako kostky a celkově bych řekl, že je tu výborná parta,“ uzavřel Mario Rossi.

Foto: ČTK
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu