09.09.2014  |  Boris Hasa

Bylo to vybojované vítězství, říká Ludevít Grmela

Bylo to vybojované vítězství, říká Ludevít Grmela

M u t ě n i c e / B l a n s k o - Spokojenost vyzařovala po nedělním utkání v Mutěnicích z trenéra Ludevíta Grmely. Jeho svěřencům se povedlo napravit poslední vysokou porážku doma s Hodonínem a odvezli si do Blanska tři body.

 
 
„Konečně jsme se poprvé po pěti kolech do vedení a nemuseli jsme dotahovat. V úvodních deseti, patnácti minutách jsme přežili tři šance domácích, dobře zachytal David Juran. Po krásné ukázkové akci jsme se dostali do vedení. Nemyslím si, že by domácí měli mít na svém hřišti problémy, je to nepříjemné a rychlé mužstvo. Měli jsme i potřebné štěstí, ale to přeje připraveným a my jsme připraveni byli. Takticky jsme to zvládli a získali tři body, které jsme nutně potřebovali,“ okomentoval průběh utkání Ludevít Grmela.

Blanenský lodivod zařadil do základní sestavy také Davida Jukla, který do Blanska přišel v minulém týdnu ze Zbrojovky Brno. „Bylo to pro něho velmi těžké, protože s námi absolvoval pouze dva tréninky. Sice trénoval v Líšni, ale zápasové zatížení neměl. Své role se však zhostil slušně. Měl tam dobré věci, dostal se do tutovky a dobře četl hru. Věřím, že do týmu zapadne a jeho výkonnost se bude stupňovat,“ řekl na adresu nové tváře trenér Grmela.

Ten pro nedělní utkání kromě dlouhodobě zraněných Martina Pokorného nemohl využít ani dalších dvou čerstvě zraněných hráčů Davida Šurala a Ladislava Hansla. „Oba mají zdravotní trable, vyšetření je však čeká až v tomto týdnu, takže na kolik je to s nimi vážné teď nedokážu odhadnout. Věřím, že to v obou případech nebude nic vážného a kluci se co nejdříve opět zapojí do tréninkového procesu,“ zůstává optimistický trenér FK Blansko.

Jeho tým čeká anglický týden. Již zítra hostí Polnou a v sobotu hraje opět doma proti Pelhřimovu. Venkovní výhra tedy přišla vhod. „Tři body z venku jsou vždycky příjemné. My jsme je navíc po posledním zápase s Hodonínem velmi potřebovali pro pozvednutí sebevědomí. Bylo to vybojované vítězství, ale to si na mužstvu velmi cením, protože kluci šli opravdu nadoraz a na krev,“ dodal Ludevít Grmela.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu