04.11.2014  |  Boris Hasa

Trenér Grmela odchází do Znojma, do konce podzimu povede Blansko Karel Jarůšek

Trenér Grmela odchází do Znojma, do konce podzimu povede Blansko Karel Jarůšek

B l a n s k o - V závěru podzimní části sezóny dochází ke změně na postu hlavního trenéra A mužstva. Dosavadní kouč Ludevít Grmela po dohodě s vedením klubu u mužstva končí a odchází trénovat druholigový celek 1. SC Znojmo FK. Místo něho tým povede do konce podzimu Karel Jarůšek.

 
 
Trenér Grmela přišel do Blanska týden před startem sezóny na základě dohody majitele Zbrojovky Brno Václava Bartoňka a předsedy FK Blansko Ing. Jiřího Crhy. S vedením měl uzavřenou gentlemanskou dohodu, že v případě nabídky z první či druhé ligy ho uvolní. Tak se nyní stalo. „Minulý týden mě oslovil majitel Znojma pan Kohoutek. Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Samozřejmě jsem si byl vědom toho, že mám závazky v Blansku a také jsem tuto nabídku konzultoval s vedením Zbrojovky. Mám rád kolektivní jednání, proto jsem oslovil pana Crhu, který mi spolu s celým výborem vyšel maximálně vstříc. Za to bych mu chtěl moc poděkovat. Jen se potvrdila moje slova, když jsem do Blanska přicházel, že tu fotbal dělají ti praví lidé. I když jsem tu měl smlouvu, tak mě z ní bez problému uvolnili, což je pro mě výborné,“ poděkoval touto formou našemu vedení Ludevít Grmela.

Toho samozřejmě mrzí, že se jeho svěřencům nepodařilo posunout se do klidnějšího středu tabulky a musejí tak bojovat o divizní příslušnost. „Mrzí mě, že se nám nepodařilo uhrát alespoň o šest bodů více. Herní projev mužstva podle mě není špatný, dopláceli jsme však na neproměňování šancí. Určitě se projevilo také to, že v létě přeci jen příprava neproběhla standardně. To mužstvo však určitě má perspektivu. Věřím, že přes zimu dojde k jeho menšímu doplnění a pořádně se potrénuje. Na jaře určitě nebude mít Blansko problém se záchranou,“ dodal na adresu dnes již svého bývalého mužstva trenér Grmela.

Působení v 1. SC Znojmo FK, které loni hrálo nejvyšší českou soutěž a má opravený stadion je pro Ludevíta Grmelu velkou výzvou. „Ta nabídka je zajímavá. Jde o ambiciózní mužstvo, navíc moravské, což je pro mě jako Moraváka plus. Ve Znojmě se podařilo zrekonstruovat stadion. Loňskou sezónu hrálo Znojmo v 1. lize velmi dobře, uhrálo hodně bodů, i když 30 kol hrálo venku. Vedení i město dělají pro fotbal maximum a zaslouží si, aby bojovalo o návrat do ligy. Přeci jen v Praze je hodně prvoligových týmů, takže si můžeme přát a také dělat vše pro to, aby i na Moravě se co nejvíce týmů vrátilo do 1. ligy,“ doplnil ke svému novému zaměstnavateli ex-blanenský kouč.

A jak bude na své tříměsíční působení v Blansku trenér Grmela vzpomínat? „Jen a jen dobře. Po těch nervech a stresu, který jsem prožíval, když jsem skončil v Brně, to pro mě bylo také odpočinutí. Zase jsem poznal jiné lidi, jiné hráče. To prostředí je zde velmi přátelské. Těšil jsem se sem na tréninky i zápasy. Z tohoto pohledu mi to bude scházet, ale fotbalový život jde dál,“ uzavřel sympaticky Ludevít Grmela.

Místo trenéra Grmely povede A tým FK Blansko v posledních dvou utkáních podzimní části ve středu doma proti Napajedlům a v neděli na Vrchovině jako hlavní trenér současný člen výkonného výboru Karel Jarůšek. „Jde o dočasné řešení do konce podzimní části. Probíhají jednání o příchodu nového trenéra. Rozhodujeme se mezi třemi jmény. Nejpozději do konce příštího týdne chceme mít o novém trenérovi jasno,“ doplnil předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha.

Vedení FK Blansko děkuje Ludevítu Grmelovi za odvedenou práci a přeje mu v jeho novém angažmá mnoho zdaru a úspěchů.

Foto: ČTK
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu