2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Hned tři přípravná utkání s týmem Bohunic o víkendu postupně sehráli mladší dorostenci a starší a mladší žáci (Foto z utkání mladších žáků).
Mladší dorost
Tatran Bohunice - FK APOS Blansko 1:5 (0:2)
Branky: Zavoral, Buchta, Hepp, Trtílek, Horáček J.
Sestava: Juran - Horáček O., Vitoul, Cupák, Vágner - Buchta, Hepp, Trtílek, Kunovský - Ševčík, Zavoral
Náhradníci: Horáček J., Doušek
Trenér: Jiří Pokoj

První přípravný zápas sehráli mladší dorostenci proti mužstvu, které hraje o třídu výš, dorostenskou divizi.

Hodnocení trenéra: „Do zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů. Přesto se dá říci, že všichni splnili taktické pokyny, které jsme si řekli. Výborně jsme kombinovali, důsledně bránili a pěkné akce přesně zakončovali. Domácímu mužstvu se podařilo snížit za stavu 5:0 a to jsme ještě neproměnili pokutový kop. Po výborném kolektivním výkonu se mohli kluci zaslouženě radovat z vítězství.“

Starší žáci
Tatran Bohunice - FK APOS Blansko 2:1 (1:1)
Branka: Bláha
Sestava: Šmerda (46. Pokorný) - Gracias, Manda, Dvořáček, Blažek - Šafařík, Brychta, Skoupý, Michalík - Kratochvíl, Zouhar
Náhradníci: Bláha, Machorek
Trenér: Petr Stupka
Asistent: Michal Kugler

Hodnocení trenéra: „Vyrovnané utkání bylo víc bojovné než kvalitní. Naši hráči nastoupili z hrubé přípravy na zasněženém hřišti a poprvé si vyzkoušeli hru na rovném umělém povrchu. Rozpadlou stoperskou dvojici jsme museli nahradit Dvořáčkem a Mandem. Hráči na sebe nebyli zvyklí, což bylo místy znát. Znát to bylo bohužel i ve středu zálohy, kde se nedařilo vyplnit kvalitně prostor i zkušeným hráčům. V prvním poločase jsme se dostali do pár slibných šancí, ale rychlý Zouhar své úniky nezakončil. Jak se zakončuje musel předvést až střídající Radim Bláha pěknou střelou z vápna. Ve druhém poločase vyrovnaná hra pokračovala, ale my jsme se do vážnějších šancí nedostávali. Soupeř měl trochu navrch. Branku nám dal až po pěkné leč ojedinělé akci, když nám utekl rychlý křídelní útočník. Předvedená hra moc oku nelahodila. Snad se terény zlepší a s nimi i naše hra.“

Mladší žáci
Tatran Bohunice - FK APOS Blansko 1:2 (0:2)
Branky: Loula, z pen. Souček
Sestava: Matuška - Zmeko D., Maňoušek (C), Blažek, Kala - Zmeko O., Šíbl, Souček, Loula - Sedlák, Vintr
Náhradník: Hoferek
Trenér: Michal Šenkeřík
Asistent: Jan Matuška

Hodnocení trenéra: „Kluci sehráli druhé utkání v tomto roce na velkém hřišti. Vzhledem k řadě absencí pro nemoc (Zemach, Závodný, Študent, Kohút a Hemzal) museli do hry naskočit mladší spoluhráči, kteří se se svými úkoly vypořádali obstojně.V první půli jsme měli herní převahu, kterou se nám podařilo díky dvěma vstřeleným brankám zúročit. Navíc několik dalších šancí zůstalo nevyužito. Po změně stran jsme polevili a dali tak soupeři šanci. Tomu se podařilo snížit po zmatcích v našem pokutovém území. Po zbytek utkání se nám se již nedařilo zakončení a skóre se tak do konce nezměnilo. Přípravný zápas hodnotím jako průměrný, oku moc nelahodící. Ovšem plocha a počasí byly ohromné, pro přípravu ideální.“