2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

D u b l i n / B r n o - Jihomoravští fotbalisté medaili na amatérském EURU nezískali. V posledním zápase ve skupině podlehli Ankaře 2:4. V tabulce skupiny A obsadili svěřenci hlavního trenéra Schwarze třetí místo a z Irska budou odlétat s umístěním na děleném pátém a šestém místě. Už samotný postup na finálový turnaj je velkým úspěchem.
Šampionát zahájil jihomoravský výběr vítězstvím nad bosenskou Tuzlou, s domácím výběrem poté prohrál. Pro posun na druhou příčku tabulky potřeboval Ankaru porazit. Nevyšla mu však pasáž mezi 22. a 32. minutou, ve které třikrát inkasoval. Po hodině hry ještě snížil na 2:3 druhou trefou v zápase, po druhé asistenci Miloše Žočka, Ondřej Ullmann, v 74. minutě ale definitivně rozhodl Ilhan.