2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V sobotu zahájili pouť novým ročníkem dorostenecké divize D dorostenci FK Blansko. Svěřencům trenérů Davida Jarůška i Zdeňka Veselého se na domácím stadionu na Mlýnské dařilo, když zdolali Kyjov 4:1, resp. 3:0.
2. kolo divize D dorostu, mladší dorost
sobota 15. 8. 2015, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
FK Blansko - FC Kyjov 1919 3:0 (1:0)
Branky:
13. Mlčoušek, 43. Sehnal, 78. Prudil
Sestava: Veselý - Šustr (62. Formánek), Pačovský, Mlčoušek, R. Souček, Gregor, D. Šmerda (C), Prudil, Gansukh (73. Kouřil), Ševčík (78. Luk. Pernica), Marek Sehnal
Náhradníci: Luk. Pernica, M. Doležel, Kouřil, Formánek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení trenéra Zdeňka Veselého: „Průběh utkání potvrdil naše očekávání, že se bude jednat o kvalitního a houževnatého soupeře. Po opatrném začátku, kdy se ve hře obou celků projevovalo dost nepřesností, jsme převzali iniciativu a ve 13. min. po pěkném křížném pasu Ševčíka za obranu míč přes vybíhajícího brankáře hostí uklidil do sítě Michal Mlčoušek. V následujících minutách prvního poločasu jsme byli aktivnějším týmem, dokázali jsem si vypracovat vyložené gólové příležitosti, ty jsme však nedokázali proměnit. Po gólech volaly zejména akce Gansukha a hlavička či křížná střela Mlčouška. Poté jsme mohli inkasovat i my, když po chybě v naší defenzívě a následných zmatcích v pokutovém území se k zakončení z velmi dobré pozice dostal hráč hostí. Naštěstí pro nás jeho zakončení nebylo dostatečně razantní a Veselý si s ním na dvakrát poradil. Do druhé půle jsme v vstoupili aktivně a výsledkem byl gól Marka Sehnala ve 43. min., který dorazil míč do sítě po akci Prudila a Mlčouška z pravé strany. V dalším průběhu druhé půle byla hra vyrovnaná a odehrávala se spíš mezi šestnáctkami. Výjimkou byla výborná individuální akce Davida Prudila z pravého křídla, která skončila střelou těsně mimo branku. Také ve druhé poločasu jsme se nevyvarovali krátkého výpadku, který skočil závarem v našem pokutovém území a střelou z velmi dobré pozice, kterou srazil Sehnal na roh. Definitivní pojistka naše vítězství přišla v 78. min., kdy Gregor převzal míč na polovině hřiště, přešel s ním přes čtyři hráče hostí až k šestnáctce, zde ideálně uvolnil Prudila, který se ve vyložené šanci nemýlil. Následně ještě Veselý vyrazil nebezpečně zahraný přímý kop z pravé strany. Hráče bychom chtěli pochválit za bojovnost a předvedený výkon, i když si uvědomujeme i nedostatky, které se v naší hře vyskytovali. Stínem utkání je zranění Dominika Šustra, který si poranil koleno musel v 62. minutě odstoupit ze hřiště. Tímto mu přejeme brzké uzdravení.“