18.03.2016  |  Boris Hasa

Když budeme zdraví, tak věřím, že se na náš fotbal bude dát dívat, říká trenér Zbořil

B l a n s k o - Poprvé od svého návratu na lavičku A týmu FK Blansko povede mužstvo v mistrovském utkání. Trenér Zbyněk Zbořil v rozhovoru před úvodním zápasem jarní části divize D v Rosicích hodnotí průběh přípravy, představuje nové hráče a nastiňuje plány směrem k sezóně.

Máme za sebou přesně dva měsíce intenzivní zimní přípravy. Jaké byly z Vašeho pohledu?

„Jak už jsem zmínil v rozhovoru po posledním zápase v zimní přípravě proti Morendě, tak tahle zima byla hodně specifická. Když byl prostor v Boskovicích, tak jsme trénovali tam, jinak vzhledem k počasí to bylo v Blansku v podstatě jen o spinningu nebo terénu. Budeme všichni věřit, že se podaří na další zimu už vybudovat umělou trávu a zlepší se tak tréninkové podmínky nejen pro áčko, ale i pro mládež. Co se týká přípravných zápasů, tak v lednu a únoru jsme sehráli opravdu dobré zápasy a kluci rychle pochopili, co chci hrát. Pak to na nás trochu sedlo, přišly nemoci, zranění a směrem k sezóně jsme šli spíše dolů, než že by forma kulminovala. Je to ale pryč, teď se už soustředíme na první zápas a to už bude jiné kafe.“

Mužstvo v zimní pauze opustilo šest hráčů místo kterých přišla čtveřice František Schneider, Lukáš Koláček, Ivan Beránek a dorostenec Dominik Flachs. Jak byste nové či staronové hráče charakterizoval?

„Už při prvních schůzkách s vedením klubu jsme se shodli na tom, že zkusíme přivést zkušeného záložníka, vytvoříme nějakou osu a na to navážeme mladé hráče z Blanska či blízkého regionu. Touto cestou by mělo Blansko jít. Dva, tři zkušené hráče a jinak místní kluky. Nebudu se bavit o odchodech, ty jsem ovlivnit nemohl a s příchody jsem spokojen. Franta Schneider je přesně ten typ, který tomu chyběl. Střední záložník, vítězný typ hráče, umí to zdirigovat a je využitelný i na postu stopera. Lukáš Koláček je soubojový hráč, zkušený obránce, který může nastupovat na více postech. Potřebovali jsme doplnit zadní řady po odchodech hráčů, kteří mohli alternovat v obraně. Ivan Beránek se vrací z hostování, je to jiný typ hráče, než které tady máme a bude jen na něm, jak se bude prosazovat v šestnáctce soupeře. Domes Flachs je kluk, který jako jediný z dorostu s námi vydržel a je na něm vidět chuť se zlepšovat. Šanci dostane, ale jinak jeho hlavní zápasové zatížení bude v dorostu. A na závěr chci zmínit vstřícný krok ze strany předsedy Tišnova pana Merty, se kterým jsme se dohodli na hlubší spolupráci a vzájemné výpomoci. V případě zdravotních absencí budeme mít možnost mužstvo doplnit i ze strany hráčů Tišnova.“

Mužstvo v posledním období trápila početná marodka. Jaký je po této stránce aktuální stav?

„To nemá cenu řešit. S tím se potýkají všechna mužstva, nám se to také nevyhnulo a musíme si s tím nějak poradit. Trošku to ale rozvedu, rýpnu si do mladých kluků a třeba je to vyburcuje k větší práci a motivaci na sobě dělat. Když se nám ta zranění a nemoci sešla, tak tam vznikl prostor dát šanci v tréninku a zápasech klukům z dorostu, ale zájem nula. Trénovali jsme na fantastické umělce v Boskovicích, tak proč si nejdu s áčkem zatrénovat. Ti kluci by měli využít každé možnosti trénovat vedle Mezlíka, Schneidera nebo Švancary.“

V sobotu zahajujete jarní část divize D. S jakými záměry a cíli do ní vstupujete?

„Chceme hrát pro lidi. Jasně, že v každém zápase chcete vyhrát, ale musí to bavit hráče i fanoušky. Když budeme zdraví, tak věřím, že se na náš fotbal bude dát dívat a když k tomu přidáme nasazení a agresivitu, bez které divize hrát nejde, tak budou i výsledky.“

Úvodní utkání sehrajete na půdě Rosic. Tam mužstvo čeká hodně horká půda...

„Viděl jsem Rosice v generálce s rezervou Slovácka a vypadaly výborně. Až z nich šel strach, ale my se na zápas nachystáme a budeme chtít bodovat. Samozřejmě, že zápas je okořeněn vzájemnou znalostí soupeře, hráčů i trenérů, ale já to tak neberu. V úvodu jara jsou těžké terény, popravdě se nehraje nějaký světový fotbal a většinou rozhoduje, kdo ke svému výkonu přidá větší bojovnost a nasazení. Tak budu věřit, že to vyvrátíme a na tento zápas se bude dát dívat a něco odvezeme. V každém případě přeji Rosicím záchranu a od druhého jarního kola samá vítězství.“

Děkujeme za rozhovor.
18. kolo divize D