14.04.2016  |  Vedení FK Blansko

Svatopluk Pokorný slaví životní jubileum

B l a n s k o - Dnes se významného životního jubilea - 70 let dožívá legenda FK Blansko, bývalý hráč a trenér Spartaku Metra Blansko pan Svatopluk Pokorný.

Svatopluk Pokorný začal svoji fotbalovou kariéru v rodném Slavkově v tamním žákovském klubu. Ta pokračovala v dorosteneckém věku. Na vojně hrál za Rudou Hvězdu Bučovice. Šikovného záložníka si všimli funkcionáři z nedalekého Kyjova a lákali ho do jejich klubu. Za Kyjov odehrál několik přátelských zápasů, ale nakonec se rozhodl pro jistotu. Pan Gruber ze Spartaku Metra Blansko mu nabídl i zaměstnání a tak nebylo co řešit. Od podzimu 1967 nastupoval v červenobílém dresu Metry až do roku 1983, kdy ve svých 37 letech ukončil hráčskou kariéru. Poté v tomto klubu deset roků střídavě trénoval A a B tým mužů.

Vedení FK Blansko přeje touto cestou panu Pokornému do dalších let pevné zdraví, hodně štěstí, spokojenosti a osobní pohody.

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu