12.05.2016  |  www.fotbalunas.cz, Foto: www.fotocoufal.cz

Zbyněk Zbořil před Hodonínem: Bude proti nám stát obrovská kvalita

Zbyněk Zbořil před Hodonínem: Bude proti nám stát obrovská kvalita

B l a n s k o - Za Blansko nastupuje trojlístek bývalých ligových hráčů Petr Švancara, Pavel Mezlík a František Schneider. I díky jejich přispění se Blansko usadilo na čele divizní tabulky. Nejvyšší návštěva dorazila na stadion na Údolní v 5. kole proti Bystřici nad Pernštejnem. Překoná Blansko v sobotu návštěvu 787 diváků? Tým trenéra Zbořila, který převzal celek právě před jarní polovinou soutěže, na jaře vyhrál sedm z devíti zápasů.

 
 
Jak se na utkání těšíte?

Abych pravdu řekl, tak jsem vůbec nečekal, že pět kol před koncem můžeme tabulku vést o bod před Hodonínem a trápit jednoznačného favorita soutěže tak dlouho. Nakonec i s přispěním třech bodů z Bystřice, které nám spadly do klína za neoprávněný start hráče, máme možnost hrát doma takový zápas. Očekávám diváckou kulisu, dobrý fotbal, férové rozhodčí, dobrý párek a od svých borců výkon, pod který se budeme moct podepsat bez ohledu na výsledek.

Do konce je ještě pět kol, přesto, věříte, že právě sobotní utkání rozhodne o titulu mistra?

To si nemyslím. Divize je soutěž, kde můžete porazit i prohrát s kýmkoliv. My jsme si žádné postupové cíle nedávali, na hráčích není žádný tlak a i kdybychom v sobotu zápas zvládli, tak hotovo určitě nebude. Stejně tak i naopak.

Zatímco Hodonín má za sebou středeční utkání, vy jste v týdnu nehráli. Bude to výhoda, přizpůsobíte tomu nějak taktiku?

My jsme hráli ve středu minulý týden a víkendové utkání v Pelhřimově jsme točili až v poslední čtvrthodině. Takhle vůbec nepřemýšlím, že by měli být hráči Hodonína unavení.

Jak na Hodonín, víte recept?

Samozřejmě hráče na zápas připravím, ale musíme respektovat obrovskou kvalitu, která proti nám bude stát. Ale jak už jsem říkal, my pod žádným tlakem nebudeme a hráči si musí ten zápas užít. Čistá hlava je polovina úspěchu. Nějaký plán, jak na Hodonín, v hlavě už mám. Uvidíme, jestli bude v našich silách něco uhrát.

Na koho a na co si budete muset v zápase dát největší pozor?

Jednoznačně na Tomáše Polácha. Jak bude mít prostor a klid na míči, tak to tam nemusíme ani lézt. Je to pořád fantastický, rozdílový hráč. Nesmíme vytvářet standardky kolem vápna a navázat na dobrou práci v obranném vápně z posledních dvou zápasů.

Na soupeřově střídačce stojí František Komňacký, znáte se s ním blíže?

Jsme sousedi přes pole (úsměv). Známe se z Drnovic, ještě jsme spolu i hráli za drnovické béčko. Samozřejmě je to největší trenérská osobnost na divizních lavičkách, má tolik trenérských úspěchů, o kterých se nám může jen zdát.

Co byste mu před zápasem vzkázal?

Trenéři si před zápasem nemají co vzkazovat (úsměv). Při vší úctě k Divizi a Hodonínu, tak bych mu přál ještě nějaké atraktivní angažmá. Ať už v lize či v zahraničí.

Zdroj: www.fotbalunas.cz
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu