B l a n s k o - Veleúspěšnou sezónu mají za sebou mladší dorostenci FK Blansko. Svěřenci trenéra Zdeňka Veselého a Josefa Šmerdy v průběhu ročníku 2015/16 prohráli pouze dvě mistrovská utkání, nastříleli 114 branek a zaslouženě tak obsadili první místo. Více již v rozhovoru s hlavním trenérem.
Jak hodnotíte z Vašeho pohledu sezónu 2015/16?

Sezónu 2015/16 musíme hodnotit jako velmi dobrou, protože se nám podařilo vyhrát celou soutěž s náskokem 5 bodů, nastříleli jsme druhý největší počet branek (114) a inkasovali jsme jich suverénně nejméně (18).

Co podle Vás bylo klíčové pro to, že jste se stali mistrem?

Znovu se v kompletním složení sešlo mužstvo hráčů ročníku 1999 a 2000, které již v přípravce dosahovalo vynikajících výsledků. V letní přípravě jsme bohužel vinou soupeřů odehráli jen 2 zápasy, takže první kola byla ještě trochu o hledání, ale od vítězství v Havlíčkově Brodě ve 3. kole jsme si začali věřit, že můžeme porazit každého. To se nám na podzim nakonec podařilo a získali jsme náskok 8 bodů na naše pronásledovatele. Tento náskok se ukázal jako rozhodující, když na jaře jsme se nevyhnuli některým zakolísáním.

Kdo patřil mezi opory týmu?

Mezi opory patřili především šéf obrany Tomáš Feik, tvůrce hry Dominik Šmerda a střelec 39 gólů David Prudil.

Kdybyste měl jmenovat pozitiva, která se v průběhu sezóny podařila, která by to byla?

Asi především sám fakt, že se na rok znovu sešlo v kompletním složení mužstvo r. 1999 a 2000. A pak i to, že i když se nám na jaře nedařilo tolik, jako v podzimní části a přišly menší krize, tak jsme to dokázali ustát a uhájili jsme náskok na čele tabulky.

Kde jsou naopak ještě rezervy, na čem je potřeba zapracovat?

Rezervy obecně vidím v tréninkové morálce mužstva, kterou bych si celkově představoval na vyšší úrovni, zejména u některých hráčů. Z pohledu herního je třeba zapracovat na přechodu do útoku, na činnosti hráčů po ztrátě míče a především na efektivitě v zakončení. Přesto, že se nám podařilo vstřelit hodně branek, zůstalo velké procento i těch zcela vyložených šancí nevyužito.

Co tým v nejbližším období čeká?

V nejbližším období nás čeká odpočinek a od 14.7.2016 letní příprava na nadcházející soutěžní ročník. V tom přejdou hráči r. 1999 a zřejmě i někteří hráči r. 2000 do starší dorostu, takže úspěšné mužstvo se na čas rozdělí, ale za rok by se zase měli všichni sejít ve starším dorostu.

Mladší dorost - Moravskoslezská divize, skupina D

Výsledky mistrovských utkání

Soupiska týmu

Kompletní tabulky