08.08.2016  |  Boris Hasa, Foto: Deník/Iveta Borková

Na první zápas to nebylo špatné, říká jeden z debutantů Petr Kutal

Na první zápas to nebylo špatné, říká jeden z debutantů Petr Kutal

B l a n s k o - Spoustu černé práce odvedl na hrotu blanenského útoku ve své třetiligové premiéře proti Hlučínu Petr Kutal. Ten přišel před sezónou do Blanska z Mohelnice. A právě soupeř z tohoto města čeká ve druhém kole Blansko v prvním venkovním zápase. O sobotním prohraném duelu i o tom následujícím jsme si s Petrem popovídali.

 
 
První zápas s favoritem z Hlučína jste prohráli nejtěsnějším rozdílem. Jak hodnotíš průběh utkání?

První poločas jsme hráli víc než vyrovnaný zápas. Měli jsme víc šancí ke vstřelení branky, bohužel nám to tam nepadlo. Ve druhém poločase jsme šli zaslouženě do vedení. Pak nás však soupeř začal přehrávat a podařilo se mu skóre otočit. Je to škoda, bod jsme si z toto utkání určitě zasloužili.

Byl to tvůj první mistrovský zápas za Blansko. Jak jsi se na něho těšil a jaké z něho máš dojmy?

Na zápas jsme se těšil hodně. Třetí ligu jsem ještě nehrál. Tempo utkání bylo vysoké, na fyzičku to bylo náročné. Přišla slušná návštěva, takže i proto nás mrzí, že jsme se divákům neodměnili bodovým ziskem.

Trenér tě postavil na hrot útoku, kde jsi odvedl spoustu práce. Jak ti tento post vyhovoval a jak fungovala spolupráce se spoluhráči se zálohy?

Určitě bylo těžké napadat rozehrávku Hlučína, protože vzadu hráli zkušeně a dobře. My si na sebe teprve zvykáme, spousta hráčů včetně mě je v Blansku nových. Myslím si, že je ještě brzy něco podrobně hodnotit, ale na první zápas to nebylo špatné.

Je to přesně měsíc, co působíš v Blansku. Jak sis tu zvykl, co noví spoluhráči a trenér?

Zvykl jsem si docela dobře, noví spoluhráči i trenér jsou v pohodě. Jsem moc rád, že můžu hrát za Blansko ve třetí lize.

V sobotu čeká tým zápas v Mohelnici, kde bydlíš a kde jsi také působil. Určitě budeš mít o motivaci navíc postaráno. Budeš vypisovat do kabiny nějaké prémie pro spoluhráče?

Motivace na tento zápas bude u mě velká. Určitě chci, bychom v Mohelnici uspěli. Když bychom v Mohelnici vyhráli a získali tak první body do tabulky, tak flašku něčeho dobrého bych do kabiny klukům přihodil (smích).

Co bys o Mohelnici jako soupeři mohl říct, na co se má tým připravit?

Mají zkušenou obranu a napadají hodně vysoko. Tým je delší dobu pohromadě a proto je dobře sehraný.

Je v jejich sestavě nějaký tvůj bývalý spoluhráč, se kterým se budeš hecovat?

Je tam David Bača, se kterým se znám šest let a Roman Kuba, kapitán a nejlepší hráč Mohelnice. Já určitě vyhecovaný budu, uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet. Věřím, že máme na to uspět.

Děkujeme za rozhovor a ať se to podaří.

Vizitka Petra Kutala
Narozen: 1. 9. 1993
Výška: 175 cm
Váha: 74 kg
Post: záložník/útočník
Působiště: FK Mohelnice, Dynamo Javorník, TJ Medlov, FK Slavoj Kojetín-Kovalovice
Přezdívka: Kuty
Zájmy: sport, hudba
Oblíbený klub: FC Barcelona
Oblíbený hráč: Sergio Agüero
Fotbalový cíl: živit se fotbalem 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu