23.02.2017  |  Boris Hasa

Kvalitní prověrka v přípravě, Blansko vyzve druholigový Prostějov

Kvalitní prověrka v přípravě, Blansko vyzve druholigový Prostějov

B l a n s k o - Kvalitní prověrka v rámci zimní přípravy čeká fotbalisty A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila hostí v pátek 24. února od 18:00 na umělé trávě na Mlýnské druholigový celek 1. SK Prostějov.

 
 

Info o soupeři

Předchůdce SK LeRK Prostějov působil od sezóny 1995/96 ve II. fotbalové lize, kde zůstal až do roku 2003, kdy se druhé ligy vzdal z důvodu nevyhovujícího stadionu. Následovaly sestupy z MSFL (2003/04) a divize (2004/05), pád se zastavil až organizačními změnami v klubu. Do sezóny 2006/07 klub vstoupil pod názvem 1. SK Prostějov, po roce však z krajského přeboru odstoupil. Následovalo období, kdy klub působil pouze v mládežnických kategoriích.

V sezóně 2010/11 obnovený A tým zvítězil v nejnižší soutěži České republiky, IV. třídě OFS Prostějov a v sezoně 2011/12 také ve III. třídě. Do roku 2012 musel svá domácí utkání hrát v nedalekých Mostkovicích a v Kostelci na Hané. Později hrál na klubových hřištích Za Hloučelou v Olympijské ulici a v mimořádných případech na umělé trávě v areálu Za Místním nádražím. V roce 2011 klub získal divizní licenci od krachujících Vítkovic a pod hlavičkou 1. FK Prostějov nastupoval v Divizi E. Po postupu do MSFL se název upravil již na 1. SK Prostějov.

V ročnících 2012/13, 2013/14 i 2014/15 obsadil klub v MSFL třetí místo. V minulé sezóně třetí nejvyšší soutež ovládl a zajistil si tak postup do Fotbalové národní ligy. V ní mu po podzimu patří poslední 16. místo se ziskem 6 bodů, bilance: 1 výhra, 3 remízy, 12 proher, skóre 11:37. V kádru Prostějova najdeme hned několik hráčů, kteří v minulosti nastupovali v 1. lize za Zbrojovku Brno jako například Karla Kroupu mladšího, Aleše Schustera či Martina Suse. Další Zbrojovák David Štrombach coby nelepší střelec týmu se 4 brankami v lednu přestoupil do 1. SC Znojmo FK.

V zimní přestávce vedení Prostějova shánělo posily, tak aby byl tým na jaře soupeřům konkurence schopnější. „Už od začátku přípravy jsou s námi Hýbl a Hladík ze Sigmy. Je tady taky brankář Halouska, který patří Zbrojovce, ale hrál za Znojmo,“ vyjmenovával už známá jména prostějovský trenér Petar Aleksijević.

Prostějov ale během přípravy trápila také zranění. Největším problémem nakonec byla zlomená žebra Martina Suse, která hanáckého stopera vyřadí ze hry na celý začátek jara.

„Na zdravotní problémy a hlavně na Martina Suse jsme už museli reagovat. Takže k nám přišel ze Zlína Michal Malý, což je zkušený fotbalista, který nám s postem stopera pomůže. S mužstvem je už navíc sehraný,“ pochvaloval si kouč Aleksijević.

Další dvě nová jména jsou Robin Elšík a George Alaverdašvili. „Robin je také zlínský hráč, ale poslední dva roky nastupoval za Otrokovice. George je Gruzínec, který hrál za Táborsko. U nás by měl posílit útok,“ prozradil Petar Aleksijević.

V posledním přípravném zápase se Prostějov utkal s rakouským druholigovým celkem SC Wiener Neustadt, na jehož lavičce působí člen klubu ligových kanonýrů René Wagner.

Poslední přípravný zápas

17. února 2017, 15:00 | UT Eggendorf, Rakousko
SC Wiener Neustadt - 1.SK Prostějov 1:1 (1:0)
Branky: 45. Schicker - 65. Kroupa
Sestava: Halouska - Machynek (46. Hirsch), Malý, Rus, Hýbl (65. Píchal) - Pančochář (55. Skwarczek), Fládr (46. Sečkář), Čtvrtníček - Elšík (55. Hladík), Kroupa, Alaverdašvili

Z domácí kabiny

Proti druholigovému celku bude kádr A týmu o jedno jméno bohatší. Do přípravy už se zapojil záložník Jakub Kučera, který bude i na jaře oblékat blanenský dres. „Čeká nás asi nejtěžší soupeř v přípravě. Prostějov zakončí zimní přípravu zápasem s námi a je jasné, že je v jiné fázi, než my a pravděpodobně to bude na hřišti vidět. Našim úkolem bude obstát po taktické stránce, zvládnout defenzivní činnost a pokusit se soupeře potrápit. V týdnu s námi naskočil do přípravy i Jakub Kučera, který měl tréninkový výpadek, ale do zápasu naskočí,“ prozradil trenér Zbyněk Zbořil.

Zima 2017 - přípravné utkání č. 8
FK Blansko - 1. SK Prostějov
Pátek 24. 2. 2017, 18:00
stadion na Mlýnské, Blansko, UT

Zdroj: www.prostejovskydenik.cz
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu