B l a n s k o - Jeho svěřenci sehráli v generálce na jarní část MSFL vydařené utkání. I po vítězství 4:1 nad Hodonínem však trenér Zbyněk Zbořil zůstává nohama na zemi. Hodnocení generálky, zimní přípravy, změn v týmu, ambicích pro jarní část sezóny, to vše najdete v našem rozhovoru.
O zimní přípravě: „Pokud by se měla hodnotit podle generálky, tak byla výborná, ale zimní příprava se vždy hodnotí až podle výsledků na jaře. Co se týká srovnání podmínek pro zimní přípravu před rokem a letos, tak to absolutně nejde srovnávat. Teď tu máme na soustředění například fotbalovou reprezentaci doktorů a byly tu i další kluby a všichni si podmínky pochvalovali. Chci věřit tomu, že i tyto podmínky, která nám město vytvořilo, nám dopomohou k záchraně, což je moje velké přání.“

O generálce: „Ne vždy je možná dobře, když týmu vyjde generálka tak jako nám. Bylo to hodně výživné. Vyhráli jsme 4:1, branku jsme dostali až v poslední minutě po nesmyslu a měli dalších asi osm tutových šancí. Jsem rád, že hráči pochopili, co po nich chceme. Dnes nerozhoduje to, jak dlouho držíte míč, ale rozhoduje právě rychlý přechod do útoku. My jsme dali pěkné branky a i další situace byly z naší strany pěkně sehrané. “

O kádru pro jarní část sezóny: „Potřebovali jsme soubojové typy hráčů a to nám Jindřich Stehlík a Ladislav Hanuš splňují beze zbytku. Měli jsme je vytipované už dříve a jsem velmi rád, že přišli. Jejich přínos pro mužstvo je podle mě jasně vidět. Co se týká celkové skladby kádru, byly v jednání příchody ještě dvou hráčů, což se nakonec bohužel nepodařilo. Těžko budeme někoho shánět týden před soutěží, takže v tuto chvíli je nás málo a situace není růžová. Já však na týmu cítím odhodlání. Musíme se s tím porvat a modlit se, abychom byli zdraví. “

O novém asistentovi Romanu Drgovi: „Spolupracovali jsme spolu už při mém působení v Líšni, kde jsme měli výborný mančaft. Roman je lepší trenér než já, takže mu dávám velký prostor. On se více zaměřuje na defenzivní činnost, já zase více na tu ofenzivní. Jsem velmi rád, že ho tu máme, ať už ve vztahu ke kabině, nebo co se týká kvality tréninkového procesu.“

O záchraně: „Bude to obtížné. Ať už vzhledem k vývoji druhé ligy, tak co se týká našich konkurentů. Nikdo nespí, HFK Olomouc posílila, Kroměříž posílila. Nás čeká stěžejní část jara hned na začátku, kdy hrajeme první tři domácí zápasy se stejně ohroženými týmy. Určitě nebudeme hráče dostávat pod tlak. Chceme, aby se postupně dále zlepšovali a někteří nastartovali svoji kariéru. Třetí liga je pro ně ideální odrazový můstek. Pokud budeme hrát tak, jako v generálce, tak věřím, že výsledky přijdou.“