12.03.2017  |  Boris Hasa

Pevně věřím v záchranu Blanska, říká dvougólový střelec Jakub Kučera

B l a n s k o - Velmi dobrým výkonem se v generálce prezentoval Jakub Kučera. Záložník brněnské Zbrojovky, který bude i na jaře oblékat blanenský dres, dvakrát skóroval, další šance svým spoluhráčům připravil a na konci byl i blízko hattricku.

Jakube, v generálce jste porazili ambiciózní Hodonín 4:1. Jaký byl zápas z tvého pohledu?

Do zápasu jsme vstoupili podle mého názoru aktivně. Bylo důležité, že se nám povedlo vstřelit dvě branky do 30. minuty. Škoda potom dalších neproměněných šancí. Celkově bych hodnotil generálku jako úspěšnou.

Podařilo se ti vstřelit dvě branky. Jak jsi obě situace viděl a kdy naposledy se ti podařilo dvakrát v zápase skórovat?

Jsem za ty dvě branky opravdu rád. V prvním případě jsem měl i trochu štěstí, že se mi z rohu podařilo míč zakroutit až do branky. Naposledy jsem dvakrát skóroval před rokem za juniorku Zbrojovky. Škoda jen té poslední šance, kterou jsem po krásné přihrávce Luboše (Luboš Chloupek, pozn. autora) neproměnil.

I na jaře budeš hájit barvy Blanska. Co od angažmá očekáváš a jak vidíš šance týmu na záchranu v MSFL?

Na jaře pevně věřím v záchranu Blanska ve třetí lize. Důvěru, kterou ve mě vkládá trenér Zbořil, je pro mě velmi důležitá. Budu se snažit svými výkony ho nezklamat a týmu pomoci k vytyčenému cíli.

Děkujeme za rozhovor.