01.09.2010  |  Boris Hasa

Debutanti se uvedli v dobrém světle

Debutanti se uvedli v dobrém světle

B l a n s k o - Podařený debut si v sestavě A týmu proti Vyškovu odbyli brankář Martin Sehnal a útočník Jan Karásek. Prvně jmenovaný několika jistými zákroky uchránil svůj tým od dalších inkasovaných branek, druhý zase měl prsty ve všech třech vstřelených.

 
 
Jan Karásek
Neuběhlo ani deset minut utkání a mnozí diváci již nepochybovali o tom, že útočník Jan Karásek bude pro Blansko přínosem. Krásnou přihrávkou za obranu našel svého spoluhráče Nečase, který chladnokrevně prostřelil brankáře hostů. O deset minut později navíc důrazný útočník přidal k asistenci i gól, když mu míč přesně na hlavu posadil Farník. „Z mého pohledu to bylo opravdu super. Vyšlo mi na co jsem sáhl. Po dvaceti minutách to bylo dobré, ovšem pak jsme nepochopitelně přestali hrát. Do druhé půle jsme chtěli znovu nastoupit aktivně, ale po deseti minutách jsme vypadli z role. Za to nás soupeř potrestal. Naštěstí jsme dali prakticky z ničeho gól,“připomněl Karásek okamžik ze 70. min., kdy jeho přihrávku dvojice hostujících beků podcenila, čehož využil David Bednář k rozhodujícímu úderu.

Kmenový hráč Ráječka po celý zápas neúnavně běhal a podstupoval řadu osobních soubojů. Bohužel ten z 82. min. pro něho znamenal nucené střídání, protože dostal ránu přímo do spánku. „Srazili jsme se s protihráčem hlavami, mám z toho souboje bouli. Musel jsem střídat, protože mi opravdu nebylo nejlépe."

Martin Sehnal
Ačkoliv ve své premiéře obdržel dvě branky, mohl být brankář Martin Sehnal po zápase se svým výkonem spokojen. Několika jistými zákroky svůj tým podržel, plnohodnotně nahradil svého kolegu Švancaru a dopomohl k zisku důležitých bodů. „Prvních dvacet minut bylo parádních. Poté jsme přestali hrát a soupeř snížil skóre. Dohráli jsme to do půlky. Po změně stran jsem asi ještě zůstali v kabině, protože po deseti minutách jsme dostali druhý gól. Naštěstí jsme se nepoložili, kluci mákli a dali rozhodující gól. I přes hektický závěr už jsme výsledek udrželi,“ radoval se Sehnal.

Pro mladého brankáře byl sobotní zápas „ideální“, protože byl neustále v permanenci. „Bál jsme se, že na mě třeba dlouho nic nepůjde, pak soupeř jednou vystřelí a bude z toho gól. Naštěstí jsem měl docela dost práce. Kluci, i když někdy zaspali, tak mi několikrát pomohli, takže to bylo dobré,“ dodal Sehnal.

Martin Sehnal se do branky naposledy v mistrovském utkání postavil v dresu Rosic 1. května proti Šardicím. Tehdy utkání skončilo prohrou Sehnalova týmu 0:2. „Sice jsem zase dostal dva góly, ale naštěstí to tentokrát stačilo k zisků tří bodů, což je hlavní.“

Také blanenský brankář si po zápase pochvaloval přínos nového útočníka Karáska. „Vyhrál hlavičky, dal gól, navíc na dva nahrál, takže ho musím pochválit. Hrál moc dobře. Řekl bych, že byl nejlepší na hřišti,“ dodal na adresu svého spoluhráče strážce blanenské branky.

Celý rozhovor s Janem Karáskem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...

Celý rozhovor s Martinem Sehnalem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu