01.09.2010  |  Boris Hasa

Hrát doma na 1:0 může být zrádné, říká Roman Šindelka

Hrát doma na 1:0 může být zrádné, říká Roman Šindelka

B l a n s k o - Možná i pár šedin přibylo na hlavě trenéru Romanu Šindelkovi v průběhu sobotního utkání s Vyškovem. Jeho svěřenci už po dvaceti minutách vedli 2:0, nakonec však z utkání udělali pořádné drama.

 
 
„Přál jsem si, abychom pokračovali v duchu předzápasů našich žáků, které byly brzy rozhodnuté. Po dvaceti minutách tomu vše nasvědčovalo, bohužel už za chvíli to neplatilo. Každopádně jsem rád za tři body, které na domácí půdě musíme získávat,“ poznamenal trenér Šindelka.

Především z kopaček rychlonohého štírka Hirsche hrozilo Blansku neustále nebezpečí. „Připravovali jsme se na to. Hirsch je hodně rychlý hráč, častokrát zabíhal za obranu a zlobil nás. Dopadlo to, jak to dopadlo,“ dodal s hořkým úsměvem blanenský lodivod.

Až tolik jej však dvě vstřelené branky hostujícího záložníka mrzet nemuseli. K zisku tří bodů totiž výrazně přispěli dvě nové akvizice v sestavě Blanska. „U Martin Sehnala jsem byl přeci jen trošku nervóznější, protože je to mladý hráč. Musím říct, že jsem s jeho výkonem spokojený. Škoda, že nechytil nájezd při brance na 2:2, scházelo mu málo. Jinak utkání odchytal tak, jak jsem si představoval. Co se týče Karasa (Jan Karáska pozn. autora), toho jsem bral z důvodu, aby někdo Bedýnkovi na hrotu pomáhal a chodil důrazně do soubojů. Na dva góly přihrál a jeden dal, takže jsem rád, že po psychické stránce si bude věřit. Navíc v dalším utkání hrajeme v Bystrci, kde doufám bude chtít zopakovat jeho skvělý výkon,“ přeje si Roman Šindelka.

Po čtyřech kolech má blanenský tým stejně bodů jako vedoucí Žďár, nespokojenost však jistě panuje s deseti inkasovanými brankami. „Je pravda, že když jsem k týmu nastupoval v zimě, počítal jsem s tím, že budeme hrát defenzivně. Až už jsme byli zachráněni, tak se situace změnila. Teď to beru tak, že máme hodně ofenzivních typů hráčů a vzadu proto jsou určité skulinky. Podle mě se divákům budou líbit zápasy, které skončí 3:2 nebo 3:3. Hrát doma na 1:0 může být zrádné. Pro diváky je lepší, když uvidí hodně branek, i když občas u toho jsou hodně velké nervy,“ přiznal trenér Blanska.

Celý rozhovor s Romanem Šindelkou si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu