08.04.2011  |  Boris Hasa

Další bitva o šest bodů, Blansko hostí Bystrc

Další bitva o šest bodů, Blansko hostí Bystrc

B l a n s k o - Dalšího soupeře se shodným ziskem bodů přivítají zítra na domácí půdě fotbalisté FK APOS Blansko. V rámci 20. kola divize D hostí svěřenci Tomáše Šenka na stadionu na Údolní tým FC Dosta Bystrc - Kníničky.

 
 
Blansko z úvodních dvou kol vytěžilo tři body za vítězství nad Napajedly, na půdě Vyškova minulou neděli prohrálo 2:0, za předvedený výkon si však bodový zisk zasloužilo. „Utkání jsme hodnotili vcelku pozitivně. Říkali jsme si, že by bylo potřeba proti Bystrci navázat na výkon ze druhého poločasu a samozřejmě k tomu přidat vstřelené branky. Jinak příprava na sobotu probíhala standardně. Všichni hráči, kteří byli schopni trénovat se tréninků zúčastnili. Někteří kluci léčí šrámy, ale já věřím, že se dají do kupy,“ řekl trenér Tomáš Šenk.

Podruhé v řadě hrají Blanenští se soupeřem, který má stejný počet bodů. „Když už jsme se dívali před začátkem jara na los, tak v domácím prostředí máme soupeře, kteří se pohybují ve stejných patrech tabulky, takže důležité každé utkání. Z tohoto pohledu to pro nás není nic nového,“ nepřipouští si výjimečnost sobotního duelu Tomáš Šenk.

Bystrc se pyšní velmi dobrou bodovou sérií. Z posledních šesti kol vytěžila 14 bodů za 4 vítězství a 2 remízy při skóre 10:3. „Bystrc byla od začátku namočena v sestupových bodů. Po příchodů nové trenérské dvojice Kotol – Karpíšek šla nahoru a dotáhla se na ostatní soupeře včetně nás. Do Blanska přijedou se sebevědomím, ale já věřím, že jsme mužstvo, které je schopno Bystrc porazit. Nic jiného než vítězství nebereme,“ prohlásil lodivod blanenské lavičky.

V dresu soupeře se proti bývalým spoluhráčům představí brankář Aleš Slanina a obránce Jan Zich, kteří za Blansko společně bojovali na podzim 2008 v MSFL. Slanina navíc s Blanskem zažil dva postupy do vyšší soutěže. „Určitě před utkáním nějaké hecování proběhne. Aleš v Blansku sice rok nechytal, ale stále je s námi v kontaktu. Honza Zich tu působil ještě na podzim. My se ale nemůžeme zaměřit pouze na tyto hráče, ale na Bystrc jako celek, protože je posílená. Kádr dalo vedení do kupy a v současné době se jim daří,“ doplnil Tomáš Šenk.

Sobotní utkání 20. kola divize D FK APOS Blansko – FC Dosta Bystrc-Kníničky se hraje od 15:30 na stadionu na Údolní, tradičně z něho bude připraven také online přenos. ONLINE: FK APOS Blansko - FC Dosta Bystrc

Jak si vedl soupeř v minulém kole:
19. kolo, neděle 3. dubna
FC Dosta Bystrc – FC Viktoria Otrokovice 2:1 (1:1)
Branky: 14. Kratochvíl, 46. Krejčí - 45. Čermák
Sestava: Slanina – Smékal, Janíček, Jirásek, Zich – Rohovský (90. Straka), Klusák (78. Křivánek), Veselovský (80. Záblacký), Urban – Krejčí, Kratochvíl

Poslední vzájemné utkání:
5. kolo, sobota 4. září 2010
FC Dosta Bystrc – FK APOS Blansko 0:2 (0:0)
Branky: 48. Karásek, 79. Bednář

Bystrc: Trnavský - Klusák, Jirásek, Janíček M., Jedlička (79. Vala) - Záblacký, Jiříkovský (70. Sedláček), Veselovský, Křivánek (56. Logara) - Krejčí, Škaroupka
Trenér: Mario Rossi

Blansko: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj (64. Nečas), Bubeníček - Šíp, Němec, Janíček K., Farník (83. Beneš) - Bednář - Karásek (81. Bezděk)
Trenér: Roman Šindelka
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu