04.05.2012  |  Boris Hasa

Blansko čeká zítra souboj s lídrem

B l a n s k o - Zápas na půdě vedoucího týmu krajského přeboru čeká zítra fotbalisty FK Blansko. Od 16:30 se svěřenci trenéra Kuglera představí na hřišti Vracova.

Blansko se po posledním vydřeném vítězství nad Moravským Krumlovem vyšvihlo na první místo jarní tabulky. Z dosavadních šesti mistrovských utkání v roce 2012 vytěžilo 16 bodů za 5 vítězství a 1 remízu při skóre 17:3. Vracov získal o pouhý jeden bod méně, když 5 utkání vyhrál a jedinou porážku zaznamenal na hřišti IE Znojma - skóre 16:7. V celkové tabulce je rozdíl mezi oběma týmy 5 bodů.

Ve vzájemném souboji půjde rovněž o konfrontaci dvou nejlépe útočících týmů. Vracov doposud svým soupeřům nasázel 57 branek, blanenští střelci mají na svém kontě 48 vstřelených branek. „Vracov je kompaktní tým, který nemá větší slabinu. Hraje jednodušším stylem, který je velmi účinný. Jejich útočníky považuji za nejkvalitnější v soutěži. Musíme si dát pozor na Lopraise, Zýbala a Eliáše, kteří jsou v ofenzivě velmi nebezpeční,“ upozorňuje trenér Michal Kugler na ofenzivní trio v dresu soupeře, které se postaralo o 37 branek svého týmu.

Blanenský lodivod musí řešit několik absencí. „Svalové problémy má Jan Doležel, do hry s jistotou nezasáhne obránce Jakub Šplíchal, který v úterním pohárovém utkání v Bosonohách utrpěl zlomeninu zánártní kůstky. Mimo hru je i Michal Martinec, v trestu je navíc stále Michal Šenk. Musíme se s absencemi vypořádat, nic jiného nám ani nezbývá,“ říká Michal Kugler před bitvou jara.

Utkání FC Vracov - FK Blansko se hraje zítra od 16:30 na stadionu v Tyršově ulici.

Další zápasy 23. kola KP:
so, 16:30: Rajhrad - Rájec-Jestřebí
so, 16:30: Kuřim - IE Znojmo
so, 16:30: Rousínov - Ivančice
so, 16:30: Moravský Krumlov - Podivín
ne, 10:15: Kyjov - Boskovice
ne, 16:30: Ráječko - Bzenec
ne, 16:30: Zbýšov - Novosedly

Poslední vzájemné utkání:
8. kolo KP, sobota 24. 9. 2011
FK Blansko - FC Vracov 2:2 (1:1)
Branky: 17. Sehnal, 51. Zouhar - 24. a 71. Zýbal