12.07.2012  |  Boris Hasa

Prvním soupeřem v přípravě je MFK Vyškov

Prvním soupeřem v přípravě je MFK Vyškov

B l a n s k o - První přátelské utkání v rámci letní přípravy odehrají tuto sobotu fotbalisté FK Blansko. Svěřenci trenéra Michala Kuglera se od 17:30 představí na hřišti v Radslavicích proti diviznímu Vyškovu.

 
 
V úvodním týdnu přípravy se Blanenští zaměřili na fyzickou kondici. Tréninkový proces probíhá na hřišti v Lažánkách. Zdejší prostředí si pochvalují hráči a také trenér Michal Kugler. „Je tu kvalitní hřiště a celkově příjemné prostředí, opravdu nám to tu vyhovuje,“ je spokojen blanenský lodivod.

Tomu dělá radost také přístup hráčů. „S tréninkovou morálkou jsem spokojen. Kluci poctivě pracují. Dobře se jeví i mladí hráči, kteří vyšli z dorostu a nebo ještě dorostenci jsou. Sobotní utkání proti Vyškovu pro ně bude konfrontací s kvalitním soupeřem, kde si ověří, na co mají. Věřím, že se nám utkání podaří zvládnout. Chceme vyzkoušet co nejvíce hráčů,“ doplňuje své záměry Michal Kugler, který však do sestavy pro sobotní zápas musí oželet služeb Koláře (dovolená), Šípa (práce), Šplíchala (v rekonvalescenci) a Martince (brigáda).

MFK Vyškov skončil v loňském ročníku divize D na 6. místě se ziskem 43 bodů a vyrovnanou bilancí utkání 13-4-13, skóre 36:34. Oba soupeři se naposledy střetli 11. února tohoto roku v rámci 4. kola Líšeň cupu. Vyškov v tomto utkání zvítězil 2:1 (1:0). To ještě na jeho lavičce stál kouč Valdemar Horváth, kterého bezprostředně po konci minulé sezóny nahradil ex-blanenský trenér Zbyněk Zbořil.

Ten věří, že se jeho týmu podaří zápas s Blanskem odehrát mnohem lépe, než středeční přípravný zápas proti třetiligové Břeclavi. Ta v plné sestavě porazila Vyškov 10:2. „My jsme v tomto utkání zkoušeli hodně hráčů včetně dorostenců a odehráli jsme ho bez několika opor. Na soupeře jsme nestačili po všech stránkách. Proti Blansku už budeme hrát v silnější sestavě. Hřiště v Radslavicích je velmi kvalitní. Já věřím, že zápas splní účel a nikdo se nezraní,“ poznamenal Zbyněk Zbořil.

Sobotní přípravné utkání MFK Vyškov - FK Blansko se hraje od 17:30 na hřišti v Radslavicích u Vyškova. Po dohodě obou trenérů se bude hrát 3x 30 minut.
Související články

Preview

Reportáž

Audio

  • Michal Kugler po Vyškovu
    This div will be replaced
  • Zbyněk Zbořil po Vyškovu
    This div will be replaced
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu