1

2

Uh. Brod

Údolní

Fotbalisté FK Blansko absolvují náročný program. Po pátečním vystoupení v Hranicích, které skončilo prohrou 1:2, se blanenští musí v rychlém sledu chystat na další utkání. Vložené 17. kolo MSFL je zavádí opět na venkovní trávníky – tentokrát se představí na Uherskohradišťsku, přesněji v Kunovicích, kde změří síly s juniorkou Slovácka. Oba týmy se krčí u dna tabulky, domácí budou útočit na první vítězství v sezóně. Vzájemná bilance je různorodá, ale poslední utkání na půdě soupeře Blansko zvládlo poměrem 1:0. Úvodní hvizd utkání je naplánován na 16. hodinu.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Juniorka Slovácka v loňské sezóně urvala slušných 49 bodů za 13 výher, 10 remíz a 11 porážek s celkovým skóre 61:46. Výrazná střelecká převaha tak stačila na 7. místo. Za zmínku stojí velmi dobrá bilance s pozdějším vítězem soutěže z Kroměříže, který na Slovácko nenašel v obou zápasech recept a obě utkání skončila remízově.

Vzhledem k působení A-mužstva Slovácka v MOL Cupu se juniorka v poháru představit nemůže. Přes letní přípravu navíc sehrála pouze 1 přípravné utkání. V polovině léta změřila síly ve venkovním utkání s Rapidem Vídeň, kdy svému soupeři podlehla 1:3.

Navázat na loňský ročník se svěřencům Pavla Němčického v nové sezóně zatím příliš nedaří. Na svém kontě mají shodně 3 remízy (1:1 se Znojmem a Uherským brodem, 2:2 s Frýdlantem) a 3 porážky (0:1 s Baníkem, 2:3 s Třincem a 0:1 s Frýdkem-Místkem).

Poslední utkání s Frýdkem, které Slovácko odehrálo také doma, rozhodla branka v 82. minutě z kopačky hostujícího Rubého. Průběh utkání hodnotil kouč Frýdku Pištěk. „Abych pravdu řekl, tak na mě to byla zbytečná divočina. První poločas si myslím, že jsme byli nebezpečnějším týmem, šance jsme ale nezužitkovali. Nechávali jsme se zbytečně vytáhnout a soupeř hrozil z překopnutých míčů. Podržel nás gólman, který odchytal celkově dobré utkání. Druhý poločas byl o něco aktivnější soupeř, který si vytvořil několik dobrých šancí. Odolali jsme, a nakonec za utkáním tečku udělal Rubý, který se nejlépe orientoval v šestnáctce a zakončil na zadní tyč. Vedení jsme udrželi a vezeme ze Slovácka tři body. Důležité vítězství.

Změny v kádru:

Přišli: David Tomeška, Daniel Holásek, Filip Janečka, Robert Severa, Štěpán Břečka (všichni z dorostu), David Polák, Jan Růžička (oba TJ Osvětimany), David Okomori (Nigérie)

Odešli: Ibrahim Aldin (SK Líšeň), Vojtěch Bartoš (1. SK Prostějov), Martin Kudela (SK HS Kroměříž), Jiří Borek (MFK Vyškov), David Velich (FC Vsetín)

Z KÁDRU BLANSKA

Páteční představení v Hranicích nenavázalo na výhru s Bohunicemi a blanenští tak opět kousali porážku. Domácí tým se dostal do vedení už v 18. minutě a blanenští tak prakticky celý zápas dobývali obranu Hranic. V závěru poločasu měli největší šance na vyrovnání Tulajdan a Gimsay, domácí brankář ale stál tam, kde stát měl. Blansko pokračovalo aktivně i ve druhém poločase, ale Hranice udeřily z ojedinělé akce a zvýšily na 2:0. Blansko hledalo recept na soupeřovu obranu, ale zvládlo pouze snížit ve druhé nastavené minutě zásluhou Tulajdana. Blanenští tedy důležité utkání nezvládli a dál se krčí na spodku tabulky. Naskočit zpět na vítěznou vlnu budou moci právě v Kunovicích!

Porážku krom trenéra Vorlického hodnotil také dobře hrající bek Miroslav Kamenský: „Za mě to byl zápas, který se neustále opakuje. Prohrajeme se soupeřem, který si nevytvoří šance nějakou kreativitou, ale potrestá nás z našich až dětinských chyb. Neřekl bych ale, že by se nenaskytovaly šance. Mnohokrát chyběl krok k tomu, aby to skončilo v bráně, anebo při našich rohových kopech míč několikrát přeletěl celým malým vápnem.“ Po utkání se ale už připravoval na středeční klání: Utkáme se s mladým mužstvem, které chce hrát za každého stavu kombinační a dost fyzicky náročný fotbal. Musíme se na ně dostatečně připravit a věřím, že s takovýmto soupeřem dokážeme naplno bodovat.“

Kádr by měl být kompletní, krom absentujícího Blažíka a Šedivého. V sestavě se však kvůli náročnému programu dají očekávat změny, neboť anglický týden zakončíme v sobotu proti Zlínsku.

Sestava Blanska z posledního utkání s Bohunicemi:
Nešetřil - Chyla, Smrčka (C), Feik (35. Gimsay), Porč - Holman (62. Rajčinec), Kamenský - Jambor, Studený (62. Jaroš), Sedlák - Tulajdan

Sestava Slovácka z posledního utkání proti Frýdlu-Místku:
Urban - Tomeška (88. Polák), Kratochvíla (C) (63. Šlechta), Kočí, Onuoha, Severa, Břečka, Koryčan, Holásek, Juroška, Okoromi

Poslední 3 vzájemná soutěžní utkání:
28. kolo MSFL (2022/23), 14. května 2023
1. FC Slovácko B - FK Blansko 0:1 (0:1)
Branky: 44. Kapur
Slovácko: Borek - Stropsa, Kratochvíla, Aldin, Onuoha, Bartoš, Břečka (72. Šlechta), Velecký, Mitrevski (46. Koryčan), Kudela, Merdovič (C) (54. Kozel)
Blansko: Nešetřil (46. Kubica) - Chyla, Smrčka (C) (71. Černý), Porč - Holman - Rajčinec, Jaroš (64. Feik), Kapur (59. Spáčil), Šedivý (59. Tulajdan - Williams, Dani Lual

11. kolo MSFL (2022/23), 15. října 2022
FK Blansko - 1. FC Slovácko B 3:5 (1:3)
Branky: 34. Kapur, 50. Jaroš, 56. Kapur - 27. Juroška, 30. Šlechta, 36. Vincour, 73. Pernica, 82. Polášek
Blansko: Kalina - Chyla (70. Feik), Černý, Blažík (C), Kamenský - Psota (37. Holman) - Rajčinec (68. Smrčka), Abdellaoui (37. Jaroš), Thon, Crhan (37. Dano) - Kapur
Slovácko: Velich - Bartoš, Aldin, Pernica (89. Yohanna), Šlechta (66. Koryčan), Kočí (66. Velecký), Vincour, Polášek, Juroška, Kudela, Medrovič