R o s i c e / B l a n s k o - Sestavu A týmu FK Blansko v zápase na hřišti Rosic okořenil díky farmářské spolupráci s Tišnovem guinejský útočník Mohamed Traoré. Ten poprvé v kariéře okusil kvalitu divize a výrazně se podílel na vítězství 4:3, když dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Z původního anglického rozhovoru vám přinášíme jeho český přepis.
Odehrál jsi první zápas za Blansko. Jaké převládají pocity po vítězství v Rosicích?

Pocity jsou výborné, dokázali jsme vyhrát těžký zápas. Spoluhráči jsou šťastní já také. Na zápas jsem se těšil, fotbal mi chyběl, protože jsem měl na začátku března tréninkový výpadek. Proto jsem si také v 70. minutě řekl o střídání.

Podařilo se ti dvakrát skórovat. Jak jsi viděl gólové momenty?

Při první brance jsem dostal výbornou zpětnou přihrávku od Švanciho, zakončil jsem z jedné levou nohou. U druhé branky zafungovala spolupráce s Lubem (Luboš Chloupek, pozn. autora), který mi přihrál do vápna a já už jsem měl jednoduchou pozici. Na to, že jsme spolu hráli vůbec poprvé, se mi naše spolupráce líbila.

S týmem jsi absolvoval páteční předzápasový trénink. Jaké bylo přijetí od spoluhráčů?

Atmosféra v kabině je skvělá a noví spoluhráči mě přijali výborně. Pomohli mi k tomu, že jsem se cítil perfektně a proto jsem mohl podat dobrý výkon.

Byla výhoda, že jsi v útoku nastoupil s Petrem Švancarou, se kterým jsi hrával ve Zbrojovce a nyní v Tišnově?

Samozřejmě. Švanci je výborný fotbalista, jsme na sebe zvyklí. Vím, co na hřišti dokáže a hrát s ním mě velmi baví.

Jak probíhala komunikace s trenérem a spoluhráči?

Z mého pohledu bez problému. Na pátečním tréninku mi kouč vysvětlil, jakým způsobem budeme hrát a co ode mě očekává. To mi pomohlo. Jinak Fery (František Schneider, pozn. autora) umí anglicky, takže když bylo potřeba si něco upřesnit, vypomohl on.

Za Tišnov nastupuješ v 1.A třídě, teď sis poprvé vyzkoušel divizi. Jakou má úroveň?

Určitě se hraje ve větším tempu a nasazení. Z tohoto pohledu to bylo náročnější. Moc se mi líbila atmosféra, kterou fanoušci vytvořili. Domácí fandili stále, i když jejich tým prohrával a z Blanska nás také přijeli podpořit, což je výborné.

Mohou se diváci v Blansku těšit, že tě uvidí v některém domácím zápase?

Uvidíme, probereme to s panem Mertou, teď nemohu nic slibovat. Já jsem každopádně rád za tuto první zkušenost v dresu Blanska. Odehráli jsme dobrý zápas, já dal dvě branky a zvítězili jsme, což je to nejdůležitější.

Děkujeme za rozhovor.

Vizitka Mohameda Traorého

Narozen: 17. 5. 1993, Conakry, Guinea
výška:
183 cm
váha:
76 kg
kariéra:
FCM Aubervilliers (Francie, IV. soutěž), FC Zbrojovka Brno U21, FC Zbrojovka Brno A, AFK Tišnov
bilance v 1. lize:
17 utkání/1 branka
bilance v sezóně 2015/16: