1

2

Uh. Brod

Údolní

Blanenské B-mužstvo zajíždělo k prvnímu zápasu 1.B třídy do Lelekovic. V úvodu zápasu měli blanenští dvě velké příležitosti ke skórování, ale ani v jednom případě neuspěli. Vzápětí tedy přišel trest na druhé straně a Lelekovice se ujaly vedení. Blansko drželo míč a začalo dobývání branky soupeře. Lelekovice zodpovědně bránily a po dalších neproměněných šancích Blanska zvýšily z ojedinělé akce na 2:0. Těsně před přestávkou se už blanenští dočkali a po chytrém přiklepnutí od Černého se prosadil Simon Studený. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a pokračovalo obléhání lelekovické branky. Krátce po změně stran se ocitl v tutovce Psota, brankáře však neprostřelil. Až 7 minut před koncem bylo Blansko odměněno za svou aktivitu a na konci úspěšné akce stál Tomáš Černý, který dopravil míč do odkryté sítě. Ani jeden z týmů se nechtěl spokojit s remízou, ale více branek už v utkání nepadlo. Po remíze 2:2 tedy Benfika zapisuje první bod v soutěži.

Rozhodčí: Šilhánek - Kron, Sapák

Vičar - Kozumplík, Bílý, Hanzl, Šuler, Skoumal L., Venený (C) (30. Stříž), Konečný, Šplíchal, Hanzlíček (80. Babák), Skoumal T. (80. Sedláček)
Náhradníci: Stříž, Machát, Balabán, Babák, Richtárik, Sedláček
Trenér: Milan Macík

Veselý - Šíp (C), Pernica, Feik, Farník O. (62. Palacký), Psota, Rek, Čejka (80. Vládek), Studený, Černý, Foltýn (62. Farník T.)
Náhradníci: Buš, Dujka, Farník T., Palacký, Vládek
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář trenéra Zdeňka Veselého: „V úvodu utkání jsme promarnili dvě slibné šance a domácí vzápětí skórovali z nevinné akce, která ani nějakou šancí nebyla. Poté domácí důsledně bránili a nám se nedařilo na jejich pozornou obranu vyzrát. Když jsme po půlhodině dostali další gól, vypadalo to s námi všelijak. Naštěstí jsme před poločasem přece jen snížili a uchovali si naději do druhého poločasu. V něm jsme dobývali obranu domácích, povedlo nám však jen vyrovnat. Další šance zůstaly nevyužity. Vzhledem k průběhu utkání musíme bod brát. K lepšímu výsledku nám chyběla větší kvalita a rychlost řešení na poslední 20 metrech."