Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Benfiku čekalo v rámci 7. kola utkání v Tuřanech. Juniorka odcestovala k zápasu v okleštěné sestavě a vypomoct tak museli i hráči dorostu. V 18. minutě se nádhernou střelou z přímého kopu prezentoval blanenský Foltýn, míč však skončil na tyči. Ihned po této situaci domácí podnikli protiútok a šli do vedení. Blansko odpovědělo gólem Tomáše Farníka, který využil důrazu a hlavou srovnal. Tuřany měly do poločasu ještě dvě slibné šance ke skórování, stav se ale nezměnil. Krátce po změně stran šli domácí opět do vedení, když se prosadil útočník Černý. Za Blansko mohl vyrovnat střídající Vládek, ale ve velké šanci selhal. Ujala se tedy až střela Psoty, který se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a přesně zakončil. Remízový stav ovšem nevydržel. Šest minut před koncem se podruhé v zápase prosadil Černý a Benfika tedy poprvé v sezóně okusila hořkost porážky.

7. kolo , 16. září 2023, SK Tuřany - FK Blansko B

SK Tuřany

FK Blansko B

Branky: 19. Polák, 48. a 84. Černý M. - 31. Farník T., 67. Psota
Žluté karty: 24. Černý M., 70. Černý T. - 15. Šíp
Rozhodčí: Nahodil - Skoupý, Klepáček

Balák (C) - Klimeš, Polák (63. Černý T.), Bednář, Pfeiffer (88. Brtník), Černý M., Kloss, Zbitek, Hromek, Binek (46. Kubeš), Nevídal
Náhradníci: Božek - Kubeš, Brtník, Černý T.
Trenér: Tadeáš Szypula

Veselý - Šíp (C), Pernica, Málek (56. Vládek), Farník O. (46. Kala), Psota, Dujka, Foltýn, Farník T., Fiala, Kovář
Náhradníci: Vládek, Kala
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář trenéra Zdeňka Veselého:

„V utkání na půdě Tuřan jsme zaznamenali první porážku v soutěži, nutno dodat, že porážku zbytečnou. Utkání rozhodla naše nedůslednost v obranné činnosti, kdy jsme nedokázali reagovat na rychlé protiútoky soupeře. Dvakrát jsme během utkání dokázali náskok soupeře srovnat, na třetí branku z 84. minuty už jsme nenašli odpověď, a proto odjíždíme s prázdnou.“