Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Benfiku čekal v neděli na Mlýnské zápas s Tuřany. Že půjde o velmi náročné utkání naznačil už úvod zápasu. Fyzicky dobře připravení hosté se prezentovali dobrou organizací hry a Blansko se jen ztěžka dostávalo do šancí. Pokud však nějaká šance přišla, Tuřany držel výborný brankář Balák. Ve druhém poločase už se Benfika dostávala do zakončení častěji, ale střelecky se dnes trápila. Utkání rozhodl 5 minut před koncem Studený, který proměnil pokutový kop po faulu na Porče.

20. kolo , 21. dubna 2024, FK Blansko B - SK Tuřany

FK Blansko B

SK Tuřany

Branky: 85. Studený (pen.)
Žluté karty: 57. Kocůrek, 71. Rajčinec - 61. Polák, 65. Kloss, 71. Javůrek
Rozhodčí: Fraňková - Daniel, Stejskal
Delegát: David Prokop

Veselý (C) - Pernica, Feik (46. Šedivý), Kocůrek, Psota, Dujka, Novák (61. Kouakou), Foltýn (90. Nešetřil), Porč, Rajčinec, Studený (90. Farník R.)
Náhradníci: Kouakou, Šedivý, Farník R., Nešetřil
Trenér: Zdeněk Veselý

Balák (C) - Brtník, Javůrek, Bednář, Trávníček (83. Mareš), Kloss, Zbitek (18. Polák), Vondruška, Kubeš, Urban, Nevídal
Náhradníci: Božek, Polák, Mareš
Trenér: Tadeáš Szypula

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„Utkání v jarní části soutěže jsou všechna stejná. Po celé utkání dominujeme, vytváříme si spoustu šancí, které bohužel neproměňujeme. Tuřany dnes v podstatě neohrozili naši branku, my jsme zahazovali jednu šanci za druhou, a tak nás vysvobodil až proměněný pokutový kop. Díky vedení jen o jednu branku byl zase závěr utkání zbytečně nervózní. Nakonec důležité 3 body do tabulky. Díky dnešní ztrátě Drnovic jsme se osamostatnili v čele tabulky a právě Drnovice budou naším příštím soupeřem. Snad nám počasí dovolí odehrát zápas na přírodní trávě na Údolní.“