Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Benfika se představila poprvé před domácím publikem v zápase s Medlánkami. Od úvodních minut se blanenští mladící prezentovali aktivní hrou s dobrým držením míče a hledali cestu k soupeřově brance. První velké šance Feika a Foltýna zlikvidoval hostující brankář. Blansku dodala klid branka Tomáše Farníka po povedené individuální akci. Další dvě branky přidal v závěru prvního dějství po dobrém dohrání akcí Tomáš Pernica. Ve druhém poločase mohla juniorka vedení pojistit, místo toho však v 81. minutě lacině inkasovala. Hráči se poučili z utkání v Rudici, závěrečné drama tedy nepřipustili a po dobrém výkonu si připsali první vítězství v soutěži.

4. kolo , 27. srpna 2023, FK Blansko B - FC Medlánky

FK Blansko B

FC Medlánky

Branky: 37. Farník T., 40. a 45. Pernica - 81. Dojiva
Žluté karty: 0 - 0
Rozhodčí: Adler - Kučera R., Michal

Veselý - Šíp (C), Pernica, Feik (46. Palacký), Farník O., Psota (90. Farník R.), Dujka (61. Čejka), Kocůrek, Foltýn, Farník T. (61. Málek), Černý
Náhradníci: Málek, Čejka, Palacký, Farník R.
Trenér: Zdeněk Veselý

​Panascí (C) - Šilon (61. Janošek), Žíla, Dojiva, Vicenec, Dutka (58. Henzl), Novotný, Sehnal (46. Šimíček), Holub, Tarasov (80. Strejček), Trávníček
Náhradníci: Šeda - Henzl, Janošek, Strejček, Šimíček, Kvapil
Trenér: Petr Ferdus

Komentář trenéra Zdeňka Veselého: Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou, drželi jsme míč a soupeře nepouštěli na dostřel naší brány. Postupně začaly přicházet i šance. První dvě nebo tři jsme ještě neproměnili, ale nakonec jsme si dokázali vypracovat do poločasu třígólový náskok. Ve druhém poločase jsme pokračovali v naší hře, měli míč pod kontrolou. V rozmezí mezi 65. a 75. minutou jsme měli další dvě vyložené šance, bohužel jsme je neproměnili. Soupeř v závěru z ojedinělé akce snížil, vítězství jsme si ale tentokrát pohlídali. Hráče chci pochválit za odvedený výkon, kaňkou na něm je množství neproměněných vyložených šancí a také inkasovaný gól po chvilkové ztrátě naší koncentrace.