1

2

Uh. Brod

Údolní

V dalším utkání zajížděla Benfika do Komína, kde se střetla s B-týmem Svratky Brno. Blanenští mladíci se ujali vedení již v 11. minutě, kdy se po nádherném pasu Šípa prosadil Karel Jaroš. Svratka ovšem zanedlouho srovnala. Blansku scházel pohyb bez míče a domácí měli mírnou územní převazu. I přesto si však Benfika vzala těsně před poločasovým hvizdem vedení zpět. Zkraje druhého poločasu mohl zvýšit Gimsay, branku ale přestřelil. Blanenští se následně zatáhli, za což byli potrestáni vyrovnávací brankou. V 69. minutě Čejka nahradil Tomáše Farníka a po 10 vteřinách pobytu na hřišti vrátil Blansku vedení. Další dvě branky přidal Gimsay a Blansko tak nakonec dokráčelo k vítězství 5:2. Výsledek vypadá poněkud jednoznačně, je však nutno podotknout, že herně to nebylo ze strany Blanska povedené utkání.

Rozhodčí: Haminger - Rosa, Pátek

Foltyn - Drozd (74. Koutný), Zezula (74. Scripnic), Čurda, Chroust (74. Zadorozhnyi), Ostrovka (69. Morávek), Losenický (C), Malishevskyy, Řezník, Bocián (55. Tkach), Cebák
Náhradníci: Kantar, Tkach, Koutný, Scripnic, Zadorozhnyi, Morávek
Trenér: Aleš Sova

Veselý - Šíp (C), Gimsay, Jaroš (87. Kala), Farník O., Psota, Dujka (90. Brázda), Kocůrek, Foltýn, Farník T. (69. Čejka), Černý
Náhradníci: Brázda, Čejka, Kala
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„V dalším utkání jsme se utkali s týmem Svratky B, který má ve svém týmu stejně jako my mladé hráče. Tomu taky odpovídal průběh utkání. Hrál se poměrně svižný fotbal s množstvím šancí na obou stranách a oba týmy střídaly dobré pasáže utkání s těmi horšími.

Začátek utkání patřil nám, vypracovali jsme si několik slibných šancí a ujali se také vedení. Domácí bohužel rychle vyrovnali a začali nás přehrávat. Postupně jsme hru vyrovnali a v samotném závěru poločasu jsme dali vedoucí branku.

Hned v úvodu 2. poločasu jsme měli tutovku na 3:1, kterou jsme neproměnili. Díky naší pasivní hře nás domácí tým dostal pod tlak a také po zásluze vyrovnal. Domácí se pak ve snaze o vstřelení další branky tlačili k naší bráně a my měli z brejků několik slibných příležitostí. Nakonec se nám podařilo dvěma slepenými góly v 70. minutě rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Domácí poté zcela rezignovali. My měli utkání pod kontrolou a z mnoha našich šancí bohužel využili jen jednu. Na konečných 2:5 a svůj první hattrick v dresu Blanska dala nová útočná akvizice Manji Moses Gimsay.

Důležité vítězství na půdě našeho tradičního rivala z kategorie mládeže. Dnes musím pochválit celou obranu i s brankářem Veselým a samozřejmě kanonýra Gimsaye. Naopak jsme měli problémy ve středu hřiště, kde nám chyběl pohyb a plnění úkolů, které jsme si před a v průběhu utkání řekli.“