B l a n s k o - Fotbalový svátek čeká o nadcházejícím víkendu fanoušky blanenského fotbalu. V sobotu totiž svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila od 17:30 na stadionu na Údolní změří síly s prvoligovou Zbrojovkou Brno.
Zbrojovka v uplynulém ročníku Synot ligy obsadilo 6. místo. V letní pauze doznal její kádr několika změn. Odešli zkušení hráči Pavel Košťál (Senica), Lukáš Zoubele (Jihlava) a Aleš Schuster (konec smlouvy). Do Mladé Boleslavi přestoupil Miroslav Keresteš a hostování z Plzně skončilo Martinu Chrienovi. Ta největší změna se však udála v trenérském štábu. Po téměř třech letech ukončil své působení na lavičce Brna Václav Kotal, který zamířil k českému reprezentačnímu výběru do 17 let. S ním skončil také asistent Michal Šmarda, trenér brankářů Luboš Přibyl a vedoucí týmu Radek Štourač. Na jejich posty nastoupili Lukáš Přerost, Martin Doležal a Libor Došek. V čele trenérského štábu pak stanul brněnský rodák a naposledy trenér 1. FC Slovácko Svatopluk Habanec.

Nejvýraznější posilu získal brněnský klub do zálohy, když se ze zahraničních štací vrátil po 14 letech do mateřského klubu bývalý reprezentant Jan Polák. Do přípravy, kterou Brňané zahájili minulou sobotu, se zapojili také navrátilci z hostování Boštjan Frelih, Jiří Janoščin, Jan Sedlák a Tomáš Weber a také vybraní talentovaní fotbalisté z juniorského týmu. Na zkoušce je ve Zbrojovce dvaadvacetiletý hráč se srbským a bosenským pasem Bojan Djordjić. Vedení klubu pak v těchto dnech finalizuje příchod chrudimský útočníka Petra Rybičky (r. 1996), který v uplynulém ročníku ČFL vstřelil 21 branek. V tomto týdnu absolvovali hráči náročný program v podobě dvoufázového tréninku. Úvodní cyklus přípravy pak završí zítřejším zápasem s našim A mužstvem.

Nováček Moravskoslezské ligy půjde do souboje s prvoligovým celkem v kombinované sestavě. „Po domluvě našeho předsedy pana Crhy a majitele Tišnova pana Merty jsme tento zápas pojali jako odměnu pro hráče obou mužstev za spolupráci v uplynulé sezóně. Je doba fotbalové dovolené, takže do zápasu jdou hráči bez tréninku, ale věřím, že si motivaci najdou, protože takové zápasy nehrajete každý týden. Chceme podat takový výkon, aby hlavně pro Zbrojovku první přípravný zápas na ligovou sezónu splnil účel a naši hráči si zápas užili,“ říká blanenský trenér Zbyněk Zbořil.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Zbrojovka Brno od 17:30