1

2

Uh. Brod

Údolní

V rámci 6. kola zajížděli blanenští fotbalisté do Hranic. Domácí tým se dostal do vedení už v 18. minutě a blanenští tak prakticky celý zápas dobývali obranu Hranic. V závěru poločasu měli největší šance na vyrovnání Tulajdan a Gimsay, domácí brankář ale stál tam, kde stát měl. Blansko pokračovalo aktivně i ve druhém poločase, ale Hranice udeřily z ojedinělé akce a zvýšily na 2:0. Blansko hledalo recept na soupeřovu obranu, ale zvládlo pouze snížit ve druhé nastavené minutě zásluhou Tulajdana. Blanenští tedy důležité utkání nezvládli a dál se krčí na spodku tabulky.

Delegát: Jan Zahradníček

Spurný - Vavřík, Kundrát (C), Jasenský (58. Cagaš), Grygar, Beňa, Koláček (84. Markovič), Berčík, Rolinc, Opatřil (52. Červenka), Vymětalík (58. Hapal)
Náhradníci: Tomečka - Cverna, Kuchař, Červenka, Cagaš, Markovič, Hapal
Trenér: Radek Malina

Nešetřil - Chyla, Smrčka (C), Feik (35. Gimsay), Porč - Holman (62. Rajčinec), Kamenský - Jambor, Studený (62. Jaroš), Sedlák - Tulajdan
Náhradníci: Kubica - Kocůrek, Jaroš, Černý, Rajčinec, Gimsay, Psota
Trenér: Jiří Vorlický

První šanci utkání měli na svědomí fotbalisté Hranic. Blanenští chybovali v rozehrávce a na branku se řítil útočník Rolinc, který ovšem zakončil vedle pravé tyče. O 8 minut později už byl domácí střelec úspěšnější. Po dlouhém pasu za obranu si nejprve obhodil vyběhnuvšího Nešetřila spolu s vracejícím se obráncem a střelou do prázdné brány poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Inkasovaný gól blanenské hráče nakopl a po nepříliš záživném úvodu začaly přicházet i zajímavější příležitosti. V 19. minutě našel Studený průnikovou přihrávkou Jambora, jeho slabou střelu ale vykopl brankář Spurný. Krátce nato to zkoušel i Holman, i tomuto pokus však scházela větší razance. Na druhé straně si Nešetřil poradil s křížnou střelou Opatřila. Ve 26. minutě to zkoušel opět Holman a míč skončil tentokráte nad břevnem. O chvíli později napřáhl z 25 metrů také kapitán Smrčka, dobře mířenou střelu ovšem Spurný vyrazil. Za Hranice se připomněl ve 33. minutě Rolinc, se střelou za vápnem si ale Nešetřil v klidu poradil.

V závěru poločasu mělo Blansko dobré šance na vyrovnání. Ve 39. minutě našel Holman z rohového hlavu Tulajdana, ten však z dobré pozice poslal míč pouze do rukavic brankáře. Ještě větší šance přišla ve 43. minutě. Jamborův centr prodloužil Tulajdan na zadní tyč na Gimsaye, zakončení mu ovšem nesedlo ideálně a Spurný míč vyrazil. Následnou dorážku blanenských zablokovala obrana na rohový kop. Do kabin tedy odcházeli spokojenější domácí.

Ve druhém poločase Blansko pokračovalo aktivně. V 53. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Sedlák, zablokovaná střela však skončila nad. Blansko nepůjčovalo Hranicím míč a hledalo recept na jejich obranný blok. Jako blesk z čistého nebe ale přišel v 65. minutě další gól na straně domácí. Blanenští ztratili míč nedaleko svého vápna a po dlouhém centru z pravé strany se Koláček hlavou nemýlil – 2:0.

Poté pokračoval stejný obraz hry jako v předchozích minutách. Blansko drželo míč, ale do větších šancí se, bohužel, nedostávalo. V 82. minutě zakončoval Gimsay, brankář jeho pokus kryl. Lépe se nevedlo v 87. minutě ani Jarošovi. V 90. minutě napřáhl z úctyhodné vzdálenosti Gimsay a jeho nebezpečný pokus pořádně vylekal domácí příznivce. Ve druhé nastavené minutě se Blansko přece jen dočkalo. Tulajdan byl u odraženého míče dříve než Spurný a z malého vápna dotlačil míč do sítě – 2:1. Víc už blanenští nestihli. Ve třetí nastavené minutě při hře vabank pak ještě Nešetřil zlikvidoval šanci domácích.

Blansko tedy nedokázalo navázat na domácí výhru s Bohunicemi a dál výsledkově tápe. Šanci na reparát budou mít svěřenci kouče Vorlického již ve středu 13. září, kdy se ve vloženém 17. kole představí na půdě juniorky Slovácka. Utkání startuje v 16:00.

Autor: Zdeněk Veselý ml.