B l a n s k o - Fotbalisty FK Blansko po minulém debaklu v Pelhřimově čeká domácí pokus o reparát. Pokud by se jim podařilo bodovat, omluvenka by to byla více než pádná. Na Údolní totiž v sobotu dorazí nejlepší celek jara - SFK Vrchovina Nové Město na Moravě.
Předposlední domácí zápas v letošní divizi čeká fotbalisty a fanoušky v Blansku. A nebude zrovna jednoduchý. Tým kouče Hajského má za sebou rekordní výprask z Pelhřimova a v sobotu přivítá sebevědomou Vrchovinu. „Bereme jedině výhru, jinak by to pro nás bylo zklamání," říká před utkáním kouč hostů Marek Štukhejl. Blansko v minulém kole v Pelhřimově prohrálo 0:6 a výsledkem ani předvedenou hrou se jeho hráči určitě chlubit nebudou. „Zkazilo nám to dojem z celoroční práce," litoval blanenský trenér Jiří Hajský.

Pro ty, co neviděli minulé povedené zápasy Blanska, to byl opravdu rozpačitý pohled. Chybovali zkušení hráči včetně gólmana Jurana a domácí sázeli jeden gól za druhým. „Dnes bylo špatně všechno, zápas se nám opravdu nepovedl, my se musíme zvednout a soustředit se na ty poslední zápasy," uvědomoval si po debaklu na jaře pravděpodobně nejlepší hráč Blanska Jan Koudelka.

A koncentrovaný výkon bude nutností k tomu, aby nepřišla další prohra. Vrchovina je totiž v tabulce třetí, na jaře má spolu s prvním Vyškovem nejlepší bilanci, prohrála jen dvakrát. A uhrála v sezóně celkově o čtrnáct bodů víc než Blansko. „Naučili jsme se přijímat roli favorita. Budeme pokračovat v tom, co nás zdobí. Vycházet z defenzivy a využívat chyby soupeře. Myslím, že i v blanenské obraně je co trestat. To, že už nejde o první místo, nám nevadí, Vrchovina bojuje za každé situace," uvedl Štukhejl. Do Blanska přiveze rozjetou mašinu, z posledních čtyř utkání má jeho tým čtyři výhry a skóre 14:7. Blansko získalo čtyři body při skóre 3:9.

Ovšem ani domácí nemusí klopit zrak k zemi. Bez ohledu na potupu v Pelhřimově je jaro výborné, ještě v zimě to bylo hlavně o boji o záchranu. Teď už mají Blanenští soutěž jistou, a na jaře jsou šestým nejlepším týmem, prohráli jen třikrát z jedenácti zápasů.

A gólů nastříleli, pravda, i dostali, víc než soupeř. „Jejich sebevědomí je na místě. Proti nám mají i fyzickou výhodu, v tom prvním zápase nás úplně převálcovali," vzpomněl Hajský na podzimní utkání, které Blanenští prohráli 0:4. Před soupeřem však necouvá. „Tam jim pomohl i rozbahněný terén, já věřím, že tady to bude lepší," připomíná blanenský kouč. A taky se může opřít o statistiky. Blansko je doma výrazně lepší než venku a chodí parádní divácká návštěva. I v dešti.

Pořád není jasné, jestli v sobotu nastoupí zraněný útočník Trtílek, který má tržnou ránu na noze a zdravotní problémy má i obránce Čoupek. Ostatní by měli být připraveni dokázat fanouškům, že minulý zápas byla jen nešťastná výjimka v povedeném jaru. „Uděláme všechno pro to, abychom to odčinili," věří Hajský.

Utkání FK Blansko - SFK Vrchovina se hraje v sobotu 31. května od 16:30 na stadionu na Údolní
(rozhodčí utkání: Marek Podaný - Vítězslav Buček, Jana Zaplatilová, delegát: Josef Kuba).

ONLINE přenos

FK Blansko - SFK Vrchovina

Další zápasy

28. kolo divize D (31. 5. a 1. 6. 2014):
so, 16:30: Uherský Brod - Pelhřimov, Bohunice - Velké Meziříčí, Polná - Líšeň, Hodonín - Rosice, Bystřice nad Pernštejnem - Bystrc
ne, 16:30: Tasovice - Napajedla, Stará Říše - Vyškov

Podzimní vzájemné utkání

Sezóna 2013/14, 13. kolo, neděle 3. 11. 2013, 14:00
SFK Vrchovina - FK Blansko 4:0 (2:0)
Branky:
25. vlastní (Müller), 39. M. Skalník, 46. a 80. Kolařík, ŽK: 28. K. Skalník, 38. Pavel Sodomka, 62. Dvořáček - 37. Trtílek, 66. T. Zouhar, 68. Presl, 78. Müller, 80. Juran, Rozhodčí: Polák - Líkař, Nejezchleb, Delegát: Rabušic, Diváků: 210
Vrchovina: Vítek - M. Buchta (62. Drdla), L. Smetana (C), Dvořáček, Wolker (83. J. Skryja) - Kolařík, R. Sodomka, K. Skalník, Pavel Sodomka - M. Skalník (76. Šandera), P. Smetana (56. Andrle)