1

2

Uh. Brod

Údolní

Blansko ve druhém kole zajíždělo na půdu Zlína B. O osudu utkání rozhodla 24. minuta, kdy se střelou za hranicí šestnáctky prosadil zlínský Hellebrand. Od dalších inkasovaných branek zachránil Blansko skvělý Kubica. Blanenští se i přes velké úsilí nedokázali v zápase prosadit a velmi kvalitní juniorka Zlína si vedení pohlídala. Fotbalisté Blanska tedy ve 2. kole vyšli bodově naprázdno.

Delegát: Pavel Peřina

Bachůrek - Jura, Slovák, Hellebrand (90. Hartman), Hrdlička (90. Slouk), Číž (61. Mlýnek V.), Švach (75. Červinka), Polášek, Bužek, Ndiaye (61. Kovinič), Kulíšek (C)
Náhradníci: Slezák - Hönig, Mlýnek V., Červinka, Hartman, Kovinič, Slouk
Trenér: Jan Jelínek

Kubica - Chyla, Smrčka (C), Kamenský (57. Feik), Porč - Holman, Kocůrek - Jambor (80. Čejka), Sedlák, Rajčinec (57. Studený) - Tulajdan (46. Černý)
Náhradníci: Nešetřil - Feik, Studený, Černý, Čejka, Psota

Na větší šanci se čekalo až do 20. minuty, kdy po nakrátko rozehraném rohovém kopu centroval Porč, míč se snesl těsně za malé vápno k nohám Sedláka, jemuž na poslední chvíli zmařil zakončení jeden z obránců. Následně si obrana poradila i s pokusy dorážejícího Kocůrka a Holmana. O 2 minuty později pálil po přihrávce Rajčince z hranice vápna Jambor, střela však postrádala větší razanci.

Ve 24. minutě se poprvé měnilo skóre. Hellebrand napřáhl ke střele za hranicí šestnáctky a přesnou střelou k levé tyči překonal Kubicu – 1:0. Ve 38. minutě mohli zlínští navýšit své vedení. Po rychlém protiútoku si Kubica poradil s nepříjemnou střelou Číže, míč se odrazil k nohám Hellebranda, ale ani ten blanenského brankáře nepřekonal. Ve 40. minutě se dostal k odraženému míči Holman, jeho zakončení bylo ovšem nepřesné.

Ve 43. minutě hlavní rozhodčí záhadně neodpískal faul zlínskému Ndiayemu na Kamenského a senegalský fotbalista postupoval na Kubicu zcela sám. David Kubica však výrazným způsobem podržel svůj tým a samostatný nájezd zneškodnil. Po prvním poločase tedy zlínští odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhého poločasu kouč Vorlický přeskupil řady a Tulajdana nahradil v útoku Černý. Blanenští se snažili zvrátit nepříznivý stav a k Černému se vysunul na hrot i kapitán Smrčka. Domácí obrana však blanenské útočníky eliminovala a Zlín naopak hrozil z rychlých protiútoků. Po jednom z nich v 72. minutě Kubica likvidoval velkou šanci domácího útočníka a krátce nato další zlínský hráč v nadějné pozici přestřelil.

V 77. minutě se k ojedinělému střeleckému pokusu dostal střídající Studený, proti brankáři Bachůrkovi ale neuspěl. O 3 minuty později netrefil na druhé straně v dobré pozici Červinka. V poslední minutě utkání si Kubica připsal další úspěšný zákrok proti střele Koviniče. V nastaveném čase napřáhl z úctyhodné vzdálenosti ke střele Porč, míč ovšem ke smůle blanenských skočil do náruče Bachůrka. Fotbalisté Blanska tedy ze Zlína odjeli s porážkou 0:1.

Příští utkání sehrají svěřenci kouče Vorlického v PÁTEK 18. srpna, kdy na stadionu v Údolní ulici přivítají zatím stoprocentní Hlučín. Utkání startuje v 17:30.