1

2

Uh. Brod

Údolní

Fotbalisté Blanska zakončili náročný anglický týden zápasem se Zlínskem. Blanenští vstoupili do zápasu s velkou chutí a nebyla na nich znát nelichotivá výsledková série. Hned v úvodu měl velkou šanci Holman, mířil ovšem mimo. Za hosty zahrozil ve 29. minutě Kiška, Nešetřila s Chylou ale neprostřelil. Domácí nedohráli řadu nadějně se rozvíjejících akcí a vyrovnaný první poločas tedy skončil bez branek. Největší šanci hostů měl ve druhém poločase Vintr, z přímého kopu ale mířil pouze do tyče. Už to vypadalo, že se diváci branky nedočkají. V 90. minutě ovšem přesný centr Gimsaye z levé stany zužitkoval na malém vápně František Čejka a zařídil tak Blansku důležité 3 body do tabulky.

7. kolo , 16. září 2023, FK Blansko - FC Zlínsko

1:0

0:0

FC Zlínsko

Branky: 90. Čejka
Žluté karty: 65. Studený, 87. Feik, 90. Gimsay - 45. Krakovčík, 78. Dziuba, 90. Dano
Rozhodčí: Mayer Jan - Mayer Petr, Machorek Jakub
Delegát: Petr Karas

Nešetřil - Chyla, Smrčka (C), Kamenský (90. Kocůrek) - Holman - Feik, Studený (72. Čejka), Jambor (72. Sedlák), Porč - Tulajdan (72. Jaroš), Gimsay
Náhradníci: Kubica - Kocůrek, Sedlák, Jaroš, Čejka, Rajčinec, Psota
Trenér: Jiří Vorlický

Kalina - Kašpárek, Dziuba, Krakovčík, Pernatskyi (C), Gerža (46. Němec), Russmann (71. Sova), Dano, Mirvald, Kiška (90. Ilic), Waclawik (65. Vintr)
Náhradníci: Gröger - Němec, Rožek, Sova, Vintr, Ilic, Kostic
Trenér: David Rojka

Trenér Vorlický provedl oproti středečnímu vloženému kolu 2 změny v sestavě. Namísto Rajčince a Kocůrka nastoupili od úvodních minut Jambor se Studeným.

Blansko vstoupilo do zápasu aktivně. Již ve 3. minutě sklepával Tulajdan uvnitř pokutového území míč Studenému, toho však hostující obrana ke střele nepustila. O minutu později měl obrovskou šanci Holman. Blanenský záložník si po přihrávce Feika šikovně pustil míč, střelou z úhlu ale zamířil jen do boční sítě.

Domácí hráči se snažili vyzrát na soupeře hrajícího v bloku na vlastní polovině, útočné snažení ale nevyústilo ve vážnější příležitosti. Zlínsko se naopak začalo více osmělovat. Ve 29. minutě propadl roh hostů až na zadní tyč ke Kiškovi, který Chylu s Nešetřilem ve velké šanci neprostřelil. Po dalším rohovém kopu hostů se Blansko hnalo do nebezpečného brejku, který však nevyřešilo ideálně.

Ve 32. minutě to zkoušel Kamenský, střela ovšem Kalinovi mnoho starostí nenadělala. Lépe se nevedlo o chvíli později ani Porčovi, jehož pokus zablokoval jeden z obránců. Krátce před koncem poločasu se opřel do míče Dziuba, z hranice vápna však zamířil nepřesně. Do kabin se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se čekalo na zajímavější situaci až do 58. minuty, kdy se Gimsay pokusil z ostrého úhlu překvapit Kalinu. Exblanenský brankář si ale přední tyč pohlídal. Největší šanci hostů měl v 67. minutě střídající Vintr, jenž z přímého kopu střelou přes zeď orazítkoval tyč. O 10 minut později se dostal k odraženému míči na šestnáctce Jaroš a Kalina jeho padavý pokus vyrazil do bezpečí.

V 85. minutě zahrál blanenským fanouškům na nervy Kamenský, který přihrál na velké vápno hostujícímu útočníkovi. Obrana domácích ale díky práci Chyly tuto situaci ustála. Zápas už se pomalu chýlil k bezbrankové remíze, ale v 90. minutě zvedl diváky ze sedadel František Čejka, který si naběhl na skvělý centr Gimsaye a střelou z malého vápna nedal Kalinovi šanci – 1:0. Blansko následně přežilo čtyřminutové nastavení a zapsalo si veledůležité 3 body do tabulky.

Další utkání čeká svěřence kouče Vorlického opět před domácím publikem. V sobotu 23. září přivítají blanenští hráči mužstvo Znojma. Utkání startuje v 15:30.

Autor: Zdeněk Veselý ml.