B l a n s k o - V pořadí již sedmé přípravné utkání v rámci zimní přípravy odehrají zítra fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila se představí od 13:00 na umělé trávě ve Vyškově, kde bude tentokrát jejich soupeřem účastník krajského přeboru Tatran Rousínov.
Blanenští fotbalisté finišují úvodní měsíc zimní přípravy pod vedením trenéra Zbořila. „Dnes jsem klukům při hodnocení posledního přípravného utkání s Bohunicemi říkal, že jsem spokojený s jejich přístupem i s tím, jak chápou mé pokyny a že se snaží realizovat to, co zkoušíme na trénincích. Prozatím jsem jim toleroval chyby, které dělali. Čím víc se bude blížit sezóna, tak samozřejmě ta tolerance se bude snižovat. Chci po nich, aby dokázali potvrzovat své výkony. Výsledky v přípravě nepřeceňuji, ale těší mě, že se dokážeme prosazovat střelecky,“ poznamenal blanenský kouč.

Tomu se pro zítřejší duel vrací do sestavy někteří hráči. „K dispozici bude Jan Trtílek a vyzkoušet zátěž půjde také Tomáš Jarůšek. Bohužel se ve středu zranil Lukáš Koláček a chybět budou stále David Müller, Filip Blažek a Petr Švancara. Omluven pro zítřejší zápas je Ivan Beránek,“ doplňuje Zbyněk Zbořil.

Info o soupeři

Tatran Rousínov patří po sestupu z divize D v roce 2010 k tradičním účastníkům krajského přeboru Jihomoravského kraje. V letech 2011 - 2013 se ve vzájemných utkáních naposledy střetl s našim A týmem - sezóna 2011/12, venku 0:0, doma 5:1, sezóna 2012/13 - doma 5:1, venku 2:4. V posledních třech sezónách Tatran obsadil postupně 4., 6. a 8. místo. Po podzimu aktuální sezóny figuruje v tabulce na 9. místě s bilancí 7-3-6, skóre 25:24, 24 bodů. Nejlepším střelcem mužstva je s 5 brankami Michal Honek, o jednu branku méně vstřelil jeho kolega ze záložní řady Miloš Žoček, který stejně jako trojice hráčů Blanska ve složení David Juran, Jakub Šplíchal, Petr Šíp, reprezentoval na přelomu června a července loňského roku Českou republiku na amatérském EURU.

Dosavadní přípravné zápasy Rousínova

SK Žebětín - Tatran Rousínov 4:2 (3:1), branky: Hartl, Ševčík

Tatran Rousínov - SK Slatina 3:3 (2:0), branky: Dvořák, Řepka, Drobný
Sestava: Řepka - Škodák, Drobný, Mrnuštík (75. Radil), Pupp - Nohel, Žoček, Kupčík, Dvořák - Divácký (75. Honek), Ševčík