B l a n s k o - Moc atraktivnějších soupeřů MSFL nenabízí. V rámci třináctého kola Moravskoslezské fotbalové ligy se na stadionu na Údolní představí nováček v soutěži - 1. SC Znojmo. Utkání startuje tradičně v neděli v 10:15.

Před šesti lety slavilo Znojmo historický postup do nejvyšší soutěže v ČR. Svěřenci tehdejšího trenéra Leoše Kalvody dokázali předvést neuvěřitelnou jízdu a dvě kola před koncem Fotbalové národní ligy, jak se tehdejší druhá liga jmenovala, si zajistili postup do tehdejší Gambrinus ligy, která se hned o rok později přejmenovala na Synot ligu. Premiérový ročník však tým ze Znojma nezvládl a po roce se vrátil zpět do druholigových vod.

Loňskou sezónu hráči Znojma absolutně nezvládli. Zmar přišel zejména v jarní části soutěže, kdy Znojmo získalo jen devět bodů a po závěrečné prohře 7:1 seskočilo pod Žižkov, který předvedl na jaře opak a v závěru o setrvání ve F:NL zabojoval.

Po sestupu zažila kabina Znojma zemětřesení. Přišlo hned 12 hráčů z jiných klubů a několik dalších bylo přizváno z mládeže. Oproti tomu odešlo neuvěřitelných 19 odešlo.

Nedělní soupeř blanenských se ve třetí nejvyšší soutěži postupně sehrává a v dosavadním ročníku jim patří nepříliš lichotivá dvanáctá pozice. Pokud něco trápí svěřence trenéra Volfa, tak je to produktivita. Pouze 14 gólů dokázalo Znojmo "nasázet" do sítí svých soupeřů, což je vlastně jeden z nejhorších výkonů v lize (jen Hlučín a Rosice vstřelili menší počet branek, Vyškov a Dolní Benešov mají stejný počet vstřelených branek).

Znojmo i přes své postavení určitě nebude jednoduchým soupeřem a své o tom ví i kouč domácích. „Rozhodně soupeře jako je Znojmo nepodceňujeme a nemyslím si, že se trápí. Mělo špatný start do sezóny, ale z posledních šesti zápasů prohrálo jen v Uničově. V každém případě my budeme chtít navázat na dobrou domácí sérii, ale očekávám velmi těžký zápas,“ myslí si Zbořil. Velkým soupeřem pro domácí celek bude zejména dobře kompaktní obrana Znojma. „Překonat dobře organizovanou obranu nebude lehké a podle posledních zpráv by měl už nastoupit v Blansku i Tomáš Okleštěk, tak se jim zvýší i ofenzivní síla. Přesto věřím, že kluci mají o motivaci postaráno, zlepšíme herní projev od posledního zápasu na Slovácku a zápas zvládneme,“ dodal na adresu soupeře lodivod Blanska.

Blansko pravidelně žene kupředu početná návštěva domácích diváků. A i přes chladné počasí věří Zbyněk Zbořil v podporu diváiů. „Přeji si další tisícovou návštěvu, to by nám určitě ohromně pomohlo v cestě za dalším vítězstvím,“ uzavřel povídání o nedělním soupeři trenér vedoucího celku MSFL.