1

2

Uh. Brod

Údolní

Posledním a v pořadí třetím utkáním během 8 dní uzavřou fotbalisté Blanska náročné období v podobě anglického týdne. V 7. kole MSFL přivítají na domácí půdě v Údolní ulici Zlínsko. To začalo sezónu velmi dobře a drželo se na první příčce tabulky, v posledních 2 kolech ale ztratilo. Domácí hráči nezvládli středeční vložené kolo a padli v Kunovicích proti Slovácku 0:2, zároveň vystřídali soupeře na posledním místě tabulky. Vzájemná utkání se Zlínskem však hovoří jasně pro Blansko, neboť v posledních 5 kláních třikrát zvítězilo a přidalo dvě remízy. Další výhru mohou přidat v sobotu od 15:30 hodin. Připomínáme také dopravní omezení v Údolní ulici (viz odkaz níže). Utkání na Údolní odstartuje v 15:30, k dispozici bude i textový přenos na Onlajny.cz.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Klub ze Zlínského kraje v průběhu posledního roku změnil třikrát svůj název. Fanoušci si jej mohou pamatovat nejdříve jako Viktora Otrokovice, poté klub přešel k názvu Kvítkovice, aby v červenci oznámil třetí změnu názvu – FC Zlínsko, spolek. Loňskou sezónu skončil soupeř na 11. místě tabulky díky 43 bodům za 12 výher, 7 remíz a 15 proher.

V přátelských utkáních Zlínsko vyzvalo postupně 5 soupeřů – Púchov (2:8), Sigmu Olomouc B (0:5), Povážskou Bystricu (0:2), Vsetín (4:0) a Třinec (1:1). Jakoby ale první 3 porážky v přípravě zlínské nastartoval, neboť pro ně začalo velmi kvalitní období. V předkole domácího poháru Zlínsko porazilo Slavičín 1:0 a v dalším kole 3:1 i Frýdek-Místek. Zároveň se soupeři dařilo i v sezóně a prvních 5 kol neinkasoval (3:0 proti Startu Brno, 1:0 proti Frýdku-Místku, 4:0 proti Bohunicím, 0:0 proti Hodonínu a 1:0 proti Hranicím). První zaváhání přišlo ve 2. kole poháru proti Vyškovu (1:5), na které navázaly porážky proti Karviné B (0:5) a naposledy Frýdlantu nad Ostravicí (0:2). Menší výsledkový úpadek prozatím odsunul Zlínsko na 4. místo tabulky, avšak se stejným bodovým ziskem 13 bodů jako třetí Uničov.

Naposledy se Zlínsko představilo na půdě zmiňovaného Frýdlantu, kde padlo 0:2. Domácí rozhodli o své výhře už v prvním poločase, kdy se v 7. minutě trefil Teplý a ve 39. minutě navýšil vedení Byrtus. Frýdlant zbytek utkání ubojoval a slavil tak na domácí půdě 3 body.

Změny v kádru:

Přišli: Petr Mirvald, David Kašpárek (oba 1. FC Viktorie Přerov), Gouamene Sosthene Dano (1. SK Prostějov), Adam Tkadlec (MFK Chrudim), Denis Gröger (MFK Tatran Liptovský Mikuláš), Viktor Rožek (FC TVD Slavičín), Jakub Sova (MFK Zemplín Michalovce), Aleksandar Kostic (FK Loznica)
Odešli: Daniel Rapavý, Patrik Chovan (oba OFK Dynamo Malženice), Adam Buchta (SK Baťov), Patrik Jílovec (TJ FS Napajedla), Jan Kuběna (TJ Valašské Meziříčí), Michal Guzik (FK Hodonín), Radek Smékal (FK Kozlovice), Patrik Jakubowicz (1. FC Viktoria Přerov)

Z KÁDRU BLANSKA

Vložené 17. kolo zavedlo Blansko do Kunovic, kde je čekal souboj s posílenou juniorkou Slovácka. V prvním poločase se hrál vyrovnaný a kombinačně slušný zápas bez větších šancí. Ve druhém poločase bylo Slovácko o něco nebezpečnější, Holáska vychytal Nešetřil a Cicilia mířil mimo. Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně. Krátce před koncem však Blansko neuhlídalo standardní situace a Srubek poslal domácí do vedení. Blanenští následně hráli vabank a v poslední minutě pečetil vítězství Slovácka Cicilia. Blanenští si tedy odváží poněkud krutý výsledek a klesli až na úplné dno tabulky.

Upozorňujeme fanoušky, že v ulici Údolní probíhají stavební práce a vjezd ke stadionu doprovází změny v dopravě. Veškeré informace naleznete na tomto odkazu - https://www.blansko.cz/clanky/2023/07/na-udolni-ul...