17.08.2016  |  Boris Hasa

Mančaft je tu výborný, pochvaluje si dvougólový střelec Daniel Pospíšil

Mančaft je tu výborný, pochvaluje si dvougólový střelec Daniel Pospíšil

M o h e l n i c e / B l a n s k o - Přišel s vizitkou ofenzivního levého obránce, trenér Zbořil však jeho útočných schopností využívá na postu krajního záložníka. Daniel Pospíšil (na fotce vpravo) se v zápase proti Mohelnici dvakrát prosadil střelecky a výrazně se podílel na výhře 3:0.

 
 
V Mohelnici jste vyhráli 3:0. Jaký byl zápas z tvého pohledu?

Věděli jsme, že soupeř bude těžký a zápas se bude rozhodovat v soubojích a ve vápně. Průběh utkání tomu odpovídal a myslím si, že jsme na rozdíl od domácích měli štěstí v zakončení. Zápas mohl klidné dopadnout jinak. U nás jasně rozhodly rychlé brejkové situace, které jsme chtěli praktikovat.

Podařilo se ti dvakrát skórovat. Popiš obě situace...

Domácí obránce vracel míč na vlastní polovinu, kde jeho úmysl vystihl Trťajz. Výborně na sebe nalákal oba protihráče a nahrál mi perfektně před bránu, kde jsem se štěstím nadvakrát překonal brankáře. Ta druhá byla zase po rychlém protiútoku, který perfektně rozjel Honza Minx a já už jsem pak byl sám před brankářem, což byla jednoduchá situace.

Jak moc cenné je toto vítězství i s ohledem na výsledek utkání s Hlučínem, ve kterém tým podal dobrý výkon, ale bodově vyšel naprázdno...

Věděli jsme, že s Hlučínem to byl z naší strany dobrý výkon, bohužel bez bodového zisku. Vítězství v Mohelnici je pro nás proto hodně cenné a věřím, že nám pomůže do dalších zápasů.

Vinou zranění v pohárovém zápase v Tišnově jsi v zápase proti Hlučínu naskočil až do druhé půle. Teď si hrál v základní sestavě, ale musel jsi střídat. Z jakého důvodu?

Byl jsem rád, že mě trenér dal šanci a mohl jsem nastoupit v základní sestavě. Před zápasem jsem cítil, že mě trošku tahá stehno, což mě trápilo už v prodloužení utkání v Tišnově. Bohužel na konci zápasu jsem ucítil, že mi v něm škublo a musel jsem střídat. Mám natažený stehenní sval a čeká mě třítýdenní pauza. Mrzí mě to. Doufám, že potom už to bude v pohodě.

Do Blanska jsi přišel ze Zbrojovky až těsně před pohárovým zápasem s Tišnovem. Jak se ti tu zatím libí a co říkáš na nové spoluhráče a trenéra?

Přišel jsem téměř na konec přípravy a jsem rád, jak to tady zatím funguje. S některými kluky jsem se znal už ze Zbrojovky, takže jsem nešel úplně do neznáma. Mančaft je tu výborný a nemůžu si to tady zatím vynachválit. Trenéra už jsem znal z Bystrce, kde jsem působil a také z povídání od kamarádů. Mám z něho dobrý pocit, tréninky mě baví, takže převládají jen pozitiva. Věřím, že to tak zůstane. Teď se chci hlavně co nejdřív uzdravit a pomoci týmu k dobrým výsledků.

Děkujeme za rozhovor a přejeme brzký návrat na hřiště!
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu