2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o Blanenský nováček Moravskoslezské fotbalové ligy zůstává i po zápase v Dolním Benešově bez porážky. Remízu 1:1 ovšem trenér Zbyněk Zbořil jednoznačně vyhodnotil jako ztrátu dvou bodů.
A mohlo být ještě hůř. Patnáct minut před koncem musel po druhé žluté kartě opustit trávník stoper hostů Jiří Huška. V té době svítilo na ukazateli skóre stav 1:0 a domácí dělali všechno možné i nemožné, aby tak zůstalo i po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího.

Naštěstí i v oslabení hosté vystupňovali svůj tlak a v poslední minutě obránce Martin Sedlo dotlačil míč za záda vynikajícího benešovského brankáře Filipa Chvěji. „Klobouk dolů před ním. Ale z domácího brankáře jsme hvězdu utkání jednoznačně udělali my. Pochytal spoustu našich šancí a další jsme zahodili sami. Náš první zápas v roli favorita jsme nezvládli,“ komentoval remízu Zbořil.

Blanenští rozehráli zápas aktivně a dobře. Jenže postupem času jako by si byli jistí svojí věcí. Zdlouhavě drželi míč, naprosto chyběl pohyb a ještě víc důraz v pokutovém území Benešova. Trest přišel vlastně zákonitě, už v patnácté minutě. Přitom z akce, která gólově vůbec nevypadala. „Po dobrých úvodních minutách zápasu jsme se vrátili k pohodlnému fotbalu, kdy jsme si vše brali jen do nožky. Gól jsme dostali z první takové pološance a pak až do konce zápasu to bylo jen o dobývání branky domácích,“ sdělil trenér Blanska.

Ten výkon svých svěřenců v první půli ohodnotil tak, že byl pod jejich možnosti. Přesto měli dost příležitostí průběžné skóre vyrovnat i otočit. Největší David Štrombach. Jednou měl smůlu, když se jeho tečovaná střela odrazila od břevna, pak ale neproměnil sólový nájezd na Směju.

Po „rozboru“ v kabině o přestávce byla druhá půle z blanenského pohledu mnohem lepší. Tým zvýšil obrátky, dostal domácí pod stálý a silný tlak, přibylo šancí, ale jejich proměňování zůstalo velkým problémem. Když v šestasedmdesáté minutě musel po druhém žlutém napomenutí opustit hřiště Huška nevypadalo to s blanenskými akciemi příliš nadějně. Hosté na chvíli vypadli z tempa, ale naštěstí se do něj velmi rychle vrátili.

Početná přesila nebyla domácím nic platná a závěrečný nápor vyústil v zasloužené vyrovnaní. Navíc vítězný gól měl v nastaveném čase z posledního rohového na noze Tadeáš Fabuš, ale z pěti metrů trefil jen obránce před sebou. „Když vyrovnáte v deseti lidech a navíc v poslední minutě, tak musíte být rádi za bod, ale po průběhu celého utkání je to jednoznačně naše ztráta. Proti unaveným domácím jsme se i v deseti tlačili do šancí a nakonec jsme to tam dotlačili v poslední minutě. Ale to už mělo být dávno utkání rozhodnuté. Šancí jsme na to měli hromadu a hlavně byli jsme jasně herně lepším týmem,“ konstatovat výrazně zklamaný kouč Blanska.