B l a n s k o - Další korálek na šňůru remíz, které znamenají dvoubodovou ztrátu, navlékli blanenští fotbalisté po divizním utkání se Ždírcem nad Doubravou.
V pořadí už pátá plichta na domácím trávníku měla podobný scénář jako téměř všechny předchozí. V úvodu zápasu si domácí vytvořili několik gólových šancí, ale proměnit je zase nedokázali. A nakonec museli zachraňovat alespoň remízu. „V prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou, soupeř hrál víceméně jen po naše velké vápno. Měli jsme tři čisté šance a v poločase jsme měli vést alespoň jedna nebo dva nula. Jenže gól prostě dát nedokážeme,“ posteskl si po zápase trenér Martin Maša.

Přiznal, že v přípravě musel několika hráčům důrazně připomenout, jak se bojuje o divizní body. Slova padla na úrodnou půdu a za přístup k zápasu hráče tentokrát pochválil. „Jezdili po zadku,“ ujistil. Ale co platno, když Jiří Kratochvíl přestřelí z pozice na pokutové značce branku, anebo Luboš Chloupek nastřelí z vyložené šance jen tyčku.

V podobných případech se fotbalová paní Štěstěna přiklání k soupeři. Hosté jí ve druhém poločase navíc šli vstříc aktivnější hrou a díky standardním situacím byli mnohem nebezpečnější než v prvním. V devětašedesáté minutě ztratili domácí míč uprostřed hřiště, hostující Pavel Klimeš si navedl balón před velké vápno a výroční střelou z pětadvaceti metrů vymetl šibenici branky Davida Záleského. „V podstatě to ani nebyla nějaká vypracovaná šance, ale gól to byl parádní,“ uznal domácí lodivod.

Už za dvě minuty mohl manko srovnat Jan Trtílek, ale střelu z penalty mu brankář Ždírce Dan Bartaloš chytil. Pak Chloupek nastřelil další tyčku a hosté po rohu odvraceli míč z prázdné branky až konečně uhodilo. Po dalším rohovém kopu se trefil Tomáš Feik.

V posledních vteřinách ale domácím divákům notně zatnulo, naštěstí Klimeš v čisté šanci zblízka přestřelil Záleského branku. „To u nás stáli všichni svatí. Ale ani s bodem nemohu být spokojený. Je to ztráta. Opět rozhodlo to, že jsme v první půlce nezískali náskok,“ konstatoval Maša.

Zisk jen jednoho bodu se ovšem moc nezamlouval ani týmu z Havlíčkobrodska. „Myslím, že jsme měli více ze hry, vytvořili jsme si i šance, ale zároveň jsme museli být vzadu ostražití, protože domácí hrozili hlavně po centrovaných balónech a po rychlých brejcích. Po změně stran jsme přidali a dočkali jsme se branky. Pak nás podržel brankář, když vychytal penaltu. Takže když si utkání zpětně zrekapituluji, včetně Klimešovy šance v poslední minutě, tak to beru jako ztrátu dvou bodů,“ sdělil trenér Ždírce Martin Slavík.

Do konce divizního podzimu zbývají tři kola. V sobotu Blansko nastoupí v Havlíčkově Brodu, pak hostí Šumperk a k předehrávce prvního jarního kola pojede do Rosic. „Vyhrát alespoň tři z těch pěti domácích remíz, byli bychom úplně někde jinde. Nejen v tabulce. Teď musíme být trpěliví a věřit, že na nás to střelecké štěstí konečně sedne. Havlíčkův Brod má také mladé mužstvo. Bude to o tom, kdo udělá víc chyb a kdo je lépe potrestá,“ dodal trenér Blanska.

FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravou 1:1

Branky: 79. Feik - 69. Klimeš
Rozhodčí: Jahoda - Nápravník, Zaplatilová
ŽK: Feik, Pšikal, Kratochvíl - Štukhejl, Michalec, Dvořák, Najman