B l a n s k o - Svět viděl černě. Dva roky trápily Pavla Mezlíka vleklé problémy s kotníkem, které nakonec uťaly jeho ligovou kariéru. Teď měl zase na sobě dres a kopačky, na tváři široký úsměv. „Konečně jsem se dal zdravotně dohromady,“ pravil 32letý záložník, jenž si pro svůj fotbalový restart zvolil divizní Blansko.
„Nic velkého jsem nečekal. Když jsem na podzim přicházel, byli jsme někde na desátém místě. Chtěl jsem si jen vyzkoušet, že zase dokážu vydržet ve zdraví celou sezonu,“ vyprávěl Mezlík. „Je skvělé, že jsme to zakončili postupem.“

Právě dlouholetý hráč Zbrojovky, jenž v lize nastřádal 184 startů, byl jedním z tahounů divizních mistrů. „V zimě na něm byla vidět obrovská chuť, jaro zvládl prakticky bez zranění a hrál super,“ chválí Mezlíka trenér Zbyněk Zbořil.

„Vyzkoušel jsem si, že na to furt mám. Chci jít výš a poprat se o další šanci ve velkém fotbale,“ hlásá záložník, jenž do nejvyšší soutěže nakoukl naposledy v srpnu 2014.

Právě tahle zarputilost bývala v lize jednou z největších předností snaživého borce. V divizi, v níž letos Mezlík zvládl 15 duelů, si těžce zvykal...

„Moc fotbalovosti v ní není. Musel jsem se s tím smířit, což mi nějakou chvíli trvalo,“ přiznává blanenská opora, která k páteční postupové výhře 3:1 nad Polnou pomohla jednou trefou. „Nevadí mi bojovat, ale když má člověk něco za sebou, tak zároveň čeká, že občas dostane přihrávku, že se to vykombinuje. To tady někdy chybělo.“

Zatímco Blansko vyhlíží MSFL, fotbalista, jenž brzy oslaví Kristova léta, netuší, zda bude u toho. „Něco se mi rýsuje,“ naznačí. „Ale s trochou nadsázky má na moje angažování šanci každý,“ rozchechtá se.

Zdroj: www.idnes.cz