1

2

Uh. Brod

Údolní

Na blanenské fotbalisty čeká doma další těžká zkouška. Po Rosicích se na stadionu v Údolní ulici představí ambiciózní FC Hlučín. V loňské sezóně utekl týmu z Moravskoslezského kraje postup do 2. ligy o pouhé 2 body a letošní sezónu zahájili hlučínští na výbornou. Po dvou odehraných kolech jsou stoprocentní a okupují čelo tabulky. Jak se blanenští popasují s favoritem soutěže? Utkání 3. kola MSFL startuje v pátek od 17:30. Opět bude probíhat hlasování o hráče utkání z blanenského týmu! Připomínáme také dopravní omezení v Údolní ulici (viz odkaz níže).

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hlučín v loňské sezóně obsadil se ziskem 73 bodů 2. místo v tabulce a vylepšil tak předloňskou 3. pozici. I vzhledem k předchozím ročníkům patří hlučínští k hlavním favoritům na postup do Fortuna národní ligy, která se v Hlučíně hrála naposledy v sezóně 2010/11.

Hlučínský realizační tým rozšířil před sezónou Ondřej Smetana, který tak vytvoří trenérský tandem s dosavadním koučem Filipem Smékalem. Smetana v minulosti vedl B-tým a následně i A-tým Baníku Ostrava, jeho posledním působištěm byla druholigová Jihlava.

V úvodním kole zajížděl Hlučín na půdu nováčka z Bohunic. V utkání se brzy ujal vedení po rohovém kopu, kdy míč uklidil hlavou do branky Kolaska. Zanedlouho poté měly Bohunice výhodu pokutového kopu, Murina v brance Hlučína ale zachránilo břevno. Ještě do poločasu přidal druhý gól Tomšů a ve druhém poločase pečetil vítězství třetím gólem Ptáček. „Kvůli soupeři jsme v týdnu změnili rozestavení na 3-5-2 a jsme nesmírně spokojení s tím, jak to kluci zvládli. Brzy jsme se ujali vedení, potom jsme přežili penaltu a po druhém vstřeleném gólu už jsme měli zápas pod kontrolou. Kluky skutečně musím pochválit," poznamenal pro klubový web spokojený kouč Smékal.

Ve druhém a zároveň posledním odehraném ligovém kole přivítali hlučínští fotbalisté na domácím stadionu Hranice. Hlučín vedl už v 7. minutě 2:0 po dvou brankách Kanii a měl utkání pod kontrolou. Ve druhém dějství domácí polevili, Hranice zjednodušili hru a v 88. minutě snížili po gólu Rolince. Dramatický závěr definitivně rozhodl ve třetí nastavené minutě hattrickem Kania. "Začali jsme skvěle. Rychle dvě branky nás uklidnily. Celý první poločas jsme dominovali a měli jsme utkání ve svých rukou. Soupeř zjednodušil hru a my jsme už nebyli tak aktivní jako v první půli. V závěru, po hrubé chybě v naší defenzívě, soupeř proměnil samostatný únik a rázem jsme znervózněli. Naštěstí jsme po dobře sehrané akci vstřelili třetí gól a dovedli utkání k zaslouženému vítězství. Jsme rádi, že jsme potvrdili tři body z Bohunic a připsali si úspěšný start do nového ročníku. Zejména výkon v prvním poločase snesl vysoké měřítko, tímto způsobem se chceme prezentovat po celý zápas," komentoval druhé vítězství trenér Smékal.

Hlučínu se skvěle vede i v MOL Cupu. V předkole zvítězil na hřišti Polanky nad Odrou 1:0 a v úterý 15. srpna si v rámci 1. kola poradil také s Rýmařovem, kde zvítězil 4:0. V dalším kole poháru čeká Hlučín derby s Baníkem Ostrava.

Zápas na stadionu v Údolní ulici startuje v pátek 18. srpna v 17:30. Utkání bude mít speciální význam pro Lukáše Kaniu, který půl roku oblékal blanenský dres v druholigové sezóně.

Změny v kádru:
Přišli: Radovan Murin (FC Baník Ostrava), Lukáš Kania (FK Třinec), Martin Kobza (FK SK Polanka nad Odrou), Tomáš Cabadaj (MFK Vyškov)
Odešli: Alex Fojtíček (konec hostování), Marek Šindler (FC Vratimov), Jakub Kocur (TJ Háj ve Slezsku)

Poslední sestava Hlučína z utkání s Hranicemi:
Murin - Tomšů (70. Kobza), Holzer, Praus, Kolaska - Kovala, Mládek (C) (77. Hasala) - Kania, Buchvaldek (63. Ptáček), Moučka (70. Wala) - Smékal

Poslední 3 vzájemná soutěžní utkání:
22. kolo MSFL (2022/23), 31. března 2023
FC Hlučín - FK Blansko 2:0 (1:0)
Branky: 31. Zajíček, 83. Smékal
Hlučín: Kolenko - Wala (79. Kolaska), Hasala, Plesník, Tomšů - Buchvaldek (79. Kovala), Mládek - Zajíček (88. Puchala), Smékal, Moučka - Šindler (66. Ptáček)
Blansko: Nešetřil - Chyla, Černý, Porč - Holman, Smrčka (C) (85. Abdellaoui) - Pecuch (46. Spáčil), Jaroš (66. Šedivý), Dani Lual (46. Kapur), Williams - Tulajdan (66. Rajčinec)

5. kolo MSFL (2022/23), 3. září 2022
FK Blansko - FC Hlučín 0:3 (0:2)
Branky: 15. Plesník, 35. Tomšů, 67. Moučka
Blansko: Kalina - Chyla, Blažík, Smrčka (C), Kamenský - Feik, Dano (63. Alassane) - Thon, Holman (88. Chloupek), Abdellaoui (69. Crhan) - Kapur (63. Tulajdan)
Hlučín: Lapeš - Wala (46. Moučka), Hasala, Lehnert, Holzer (61. Buchvaldek), Šindler, Tomšů, Plesník (C), Smékal, Mládek (73. Ptáček), Zajíček (86. Kocur)

32. kolo MSFL (2021/2022), 10. června 2022
Branky: 2. Buchvaldek, 45. Lokša, 60. Mládek, 68. Dostál, 90+1. Smékal - 79. Feik
Hlučín: Prokel - Wolf, Plesník, Hasala, Lehnert (75. Kovala) - Dostál (71. Ptáček), Mládek (63. Smékal), Buchvaldek (61. Holzer), Praus, Moučka - Lokša (66. Zajíček)
Blansko: Nešetřil (81. Kubín) - Blažík, Smrčka, Černý - Šíp (56. Adamec), Alexa, Todorič, Feik, Štencl (46. Pecuch), Machálek (C) - Tulajdan

UPOZORŇUJEME FANOUŠKY, ŽE V ULICI ÚDOLNÍ PROBÍHAJÍ STAVEBNÍ PRÁCE A VJEZD KE STADIONU DOPROVÁZÍ ZMĚNY V DOPRAVĚ. VEŠKERÉ INFORMACE NALEZNETE NA TOMTO ODKAZU: