B l a n s k o - Jedním z hrdinů vítězného utkání se Znojmem se stal obránce Martin Sedlo. Muž, který má gólům primárně zabraňovat, znovu potvrdil, že se mu v této sezóně střelecky náramně daří a brankou z 84. minuty rozhodl o výhře Blanska. Pro Sedla šlo už o osmý gól ročníku, díky čemuž je nejlepším střelcem v blanenském dresu.

“Dneska to byl těžký zápas. Znojmo hrálo v obranném bloku a těžko jsme se dostávali do šancí,” zněly první dojmy Martina Sedla.

“V prvním poločase jsme měli pár hlaviček ze standardek, ale netrefili jsme to dobře. Takové šance musíme využívat,” ohlédl se Sedlo za prvním poločasem a vzápětí se vyjádřil i ke startu druhé pětačtyřicetiminutovky, v které mohlo Znojmo dvakrát udeřit.

“Věděli jsme, že jsou nebezpeční z brejků a jelikož hráli hodně zataženě, tak na ně i spoléhali. Určitě byla úleva, že jim to tam ze dvou šancí nepadlo,” řekl Martin Sedlo k nepovedenému vstupu do druhé půle.

Poté ale následovaly chvíle v domácí režii a tlak vrcholící k vedoucí brance. O tu se postaral právě Martin Sedlo, jak se tedy celá situace seběhla očima střelce? “Byla standardka a já se klasicky pohyboval někde v malém vápně. Kop byl přetažený, někdo ho snad prodloužil a nakonec míč vracel Majo (Marián Štrbák - pozn. red.) z čáry. Já byl naštěstí před obráncem, takže jsem to snad z deseti centimetrů dorážel a konečně to tam spadlo.”

Blansko tradičně hnaly zaplněné ochozy stadionu v Údolní ulici, proto jsme i Martina Sedla nechali říct pár slov k fantastické podpoře diváků. “Přes 1100 diváků, to je krásná návštěva. Jsme strašně rádi, že chodí takové masy lidí, i když už je skoro zima. Opravdu jsme rádi, že nás chodí podpořit, před tolika lidmi se hraje o hodně líp,” uzavřel blanenský kanonýr povídání po dalším vítězném zápase.