B l a n s k o - Hráče FK Blansko čeká přepooslední výlet v rámci podzimní části MSFL. V rámci 14. kola zamíří lídr tabulky na půdu Uherského Brodu.

Uherský Brod notně trápí všechny své soupeře. Mimo jiné dokázalo hrát vyrovnanou partii s Olomoucí, Rosicemi, či Frýdkem. Svěřenci trenéra Ondruška dokázali porazit béčko Slovácka, Petřkovice, nebo také Kroměříž.

Brod uhrál v dosavadním ročníku 17 bodů, což znamená průběžnou pozici číslo 12. Tým z východu republiky patří společně s Blanskem k nejdisciplinovanějším klubům v soutěži, hráči Brodu inkasovali jen 21 žlutých karet a jednu červenou.

Nejproduktivnějším hráčem ČSK je Šimon Chwaszcz, který zamířil do sítě soupeře celkem sedmkrát a podílel se tak takřka na třetině gólů Uherského Brodu. Těch vstřelil Brod 23, ale inkasoval jich neuvěřitelných 21, což z něj dělá šestou nejhorší defenzívu soutěže.

Kouč Blanska se bude moci v zápase spolehnout na takřka kompletní kádr, včetně nejlepšího týmového střelce - Martina Sedla, který nasázel do sítí soupeřů 8 branek. Utkání začíná v sobotu ve 14:00 na tamním Orelském stadionu.