Uh. Brod

2

2

Ostrava B

Blanenské fotbalisty čekalo v rámci předkola MOL Cupu utkání v Nových Sadech. Domácí poslal z přímého kopu do vedení Fládr, Blansko ovšem rychle dokázalo najít odpověď. Nejprve se po Chylově nástřelu prosadil Černý a následně přidal další 2 branky Sedlák. Blansko vedlo v 18. minutě 1:3 a mělo utkání ve svých rukou. Nové Sady však po blanenské nedůslednosti ještě do poločasu třemi brankami nevídaně otočily skóre na 4:3. Krátce po změně stran mohli blanenští vyrovnat, namísto toho v 56. minutě skóroval Ambrož a na stavu 5:3 se ani přes blanenské úsilí do konce zápasu nic nezměnilo. Blansko tedy končí v poháru stejně jako loni už v předkole.

předkolo , 29. července 2023, FK Nové Sady - FK Blansko

FK Nové Sady

5:3

4:3

Branky: 2. Fládr, 22. a 56. Ambrož, 35. Sobek, 44. Kubušek - 8. Černý, 14. a 18. Sedlák
Žluté karty: 12. Pančochář, 15. Fládr, 87. Dokoupil - 1. Feik, 90. Holman
Rozhodčí: Mikulášek - Polášek, Ogrodník

Kofroň - Přikryl (86. Dokoupil), Fládr, Kubušek, Pančochář, Rus (C), Šebora (46. Čermák), Sobek (70. Krátký), Ždánský, Němeček (65. Marčík), Ambrož (86. Nguyen)
Náhradníci: Holý - Dokoupil, Čermák, Nguyen, Krátký, Marčík,
Trenér: Rostislav Sobek

Nešetřil - Chyla, Feik (C) (56. Kocůrek), Kamenský (77. Šíp), Porč - Holman - Sedlák, Tulajdan (77.Psota), Rajčinec (77. Málek) - Černý
Náhradníci: Kubica - Kocůrek, Šíp, Málek, Psota

Trenéři nemohli pro tento duel počítat hned s několika hráči. Kvůli zranění scházeli Smrčka, Šedivý, Jaroš a stále také Blažík. Stoprocentně fit ještě není po zranění z úvodu přípravy ani mladík Němec.

Do utkání lépe vstoupili domácí fotbalisté. Hned ve 2. minutě se k přímému kopu z 25 metrů postavil Zdeněk Fládr a střelou přes zeď s pomocí tyče překonal Nešetřila – 1:0. Blansko však inkasovaná branka nesrazila. Ve 4. minutě Rajčinec vysunul Jambora, nová blanenská akvizice hledala přízemním centrem Tomáše Černého, ten však na Kofroně nevyzrál. O 4 minuty později už ale souboj těchto hráčů vyzněl lépe pro blanenského útočníka. Sedlák přiklepl míč Chylovi, jehož nástřel před branku usměrnil do branky Černý 1:1.

Ve 14. minutě dostal Rajčinec dobrý pas za obranu, za vápnem našel volného Sedláka, jenž si navedl míč na levou nohu a křížnou střelou poslal Blansko do vedení – 1:2. Stejný hráč o chvíli později přidal i svojí druhou trefu, když k němu do prostoru za malým vápnem propadla Tulajdanova přihrávka. Brankář Kofroň podklouzl a zakončení do poloodkryté sítě už nebyl problém – 1:3. Nové Sady však neskládaly zbraně. Ve 22. minutě napadající Ambrož obral o míč Nešetřila a pohodlně zakončil – 2:3. Na druhé straně hlavičkoval po centru Rajčince nad branku Černý.

Ve 35. minutě pokračovaly gólové hody. Domácí zahrávali rohový kop, odražený míč si ve vápně našel Sobek a propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Ve 42. minutě střílel za vápnem Sedlák, míč ovšem těsně minul levou tyč. Minutu před odchodem do kabin Sady znovu udeřily. Povedený centr z levé strany zužitkoval hlavou Kubušek a obrat skóre byl na světě – 4:3.

Krátce po změně stran Rajčinec zpětnou přihrávkou na úroveň penaltového puntíku oslovil Tulajdana, tomu ale zakončení nesedlo a míč skončil nad břevnem. Zanedlouho poté nastřelil Ždánský po kličce Nešetřilovi a zakončení z úhlu tyč. V 56. minutě bylo o osudu utkání rozhodnuto. Ambrož dostal dobrý pas za obranu, kličkou se zbavil obránce a prostřelil Nešetřila – 5:3.

Blanenští se snažili zvrátit nepříznivý stav, ale, bohužel, marně. V 71. minutě Kofroň zlikvidoval průnik Jambora a o 2 minuty později si poradil i s Holmanovou střelou pod břevno. Proti domácímu brankáři neuspěl ve slibné šanci 5 minut před koncem ani Psota a Nové Sady tak po vítězství 5:3 postupují do 1. kola MOL Cupu, ve kterém narazí na divizní Holešov.

Příští utkání sehrají svěřenci kouče Vorlického v pátek 4. srpna, kdy na domácím hřišti vstoupí do nového ročníku MSFL proti Rosicím. Utkání startuje v 18:00.