B l a n s k o - Také další víkend letošní zimní přípravy bude v podání A týmu FK Blansko ve znamení přípravného utkání. Svěřence trenéra Zbyňka Zbořila tentokrát čeká pikantní duel. V neděli se od 14 hodin představí na umělé trávě Nordic Brno v areálu Boby centra proti farmářskému Tišnovu.
Blanenští fotbalisté v tomto týdnu absolvovali čtyři tréninkové jednotky a středečního přípravného zápasu byli tentokrát ušetřeni. „Dvakrát jsme využili umělou trávu v Boskovicích. V úterý jsme měli na programu spinning. Ve středu jsme absolvovali výběh v terénu,“ řekl krátce k programu svých svěřenců trenér Zbyněk Zbořil.

Ten v neděli přivítá v sestavě uzdravené hráče. „K dispozici už bude David Müller a poprvé v přípravě také Tomáš Jarůšek. Z dovolené se vrátil Petr Švancara. Příští týden se do tréninkového procesu zapojí už i Filip Blažek. Bohužel znovu onemocněl Pavel Mezlík, který nedělní zápas vynechá,“ doplňuje kouč Blanska.

Info o soupeři

AFK Tišnov prožívá v posledním období vzestup. V sezóně 2014/15 klub dokázal ovládnout 1.B třídu, skupinu A se ziskem 64 bodů a postoupil do 1.A třídy, skupiny A. Také v ní se po podzimní části sezóny vede výtečně. Ze 13 utkání zvítězil 11 krát a pouze ve dvou zápasech se se svým soupeřem rozešel smírně (venku Tasovice B 1:1, venku Líšeň B 1:1). S celkovým počtem 35 bodů, skóre 44:11 okupuje první místo tabulky. Druhá Kuřim na něho ztrácí sedm bodů. Právě derby těchto dvou celků v rámci 13. kola, které se hrálo 1. listopadu, se stalo hitem podzimní části 1.A třídy, skupiny A. Vítězství Tišnova 2:1 (0:1) si nenechalo ujít úctyhodných 1.053 diváků. Obě branky vstřelil kmenový hráč Zbrojovky, guinejský forvard Mohamed Traoré, který již rok a půl obléká tišnovský dres poté, co byla jeho slibně se rozvíjející prvoligová kariéra přerušena díky srdeční příhodě, kterou nadějný fotbalista utrpěl v srpnu roku 2013 po zápase Zbrojovky v Ostravě. Během podzimní části sezóny Traoré nastřílel 17 branek a je nejlepším střelcem celé soutěže. Na dobrých výsledcích Tišnova má velký podíl i Petr Švancara, který v rámci projektu FARMA nastupuje za Tišnov v domácích utkáních a svými brankami, přihrávkami a typickými hláškami baví místní diváky. Skórovat se mu podařilo 5krát. Na lednové valné hromadě klubu došlo ke změně ve vedení, v jehož čele stanul Oldřich Merta, díky jehož výrazné podpoře se Tišnov dere na fotbalové výsluní. Na prvním zasedání zastupitelstva Tišnova v tomto roce pak vedení města dalo zelenou projektu modernizace sportovního areálu na Ostrovci, v rámci kterého přislíbilo svoji spoluúčast jak při získávání dotace tak samotném financování této významné investiční akce. Kromě jarních bojů o postup do krajského přeboru se mohou tišnovští příznivci těšit také na čtvrtfinále poháru JmKFS, kde svěřenci trenéra Hajského vyzvou Dostu Bystrc.

Ex-blanenšťáci v Tišnově

Výraznou stopu v Tišnově zanechává několik hráčů, kteří v minulosti oblékali blanenský dres. Nejdéle, šest a půl, jej nosil Radim Bubeníček, který do Tišnova přestoupil v létě loňského roku. V Blansku zažil bývalý kapitán zápasy v MSFL i poslední postup do divize v roce 2013. Rok 2014 strávil na Údolní také bývalý ligový obránce Petr Čoupek. Ten se do Tišnova přesunul předminulou zimní přestávku, stejně jako útočník Ladislav Hansl, který se rovněž velkou měrou podílel na posledním postupu Blanska do divize. Na podzim vstřelil v 1.A třídě 10 branek. Kromě něho za Tišnov nastupují také brankář Karel Macháč, jenž v Blansku působil v sezóně 2013/14 coby spolehlivá dvojka brankáře Jurana, záložník Jakub Krejčíř nastoupil na podzim roku 2014 v divizi k deseti utkáním. Pouze dvě má na svém kontě Tomáš Sodomka. Samostatnou kapitolu tvoří trenér. Na tišnovské lavičce již rok a půl vládne Jiří Hajský, mistr ligy se Zbrojovkou Brno z roku 1978. Ten působil v Blansku od ledna 2013 do června 2014. S týmem se mu podařilo postoupit do divize a v ní se následující sezóně umístit na 5. místě, což je druhý nejlepší výsledek v samostatné historii FK Blansko. Blansko vedl ve 45 utkáních a dosáhl bilance 21 výher, 10 remíz, 14 porážek, skóre 85:65, 73 bodů. Neméně úspěšně si vede také v Tišnově. Jeho svěřenci drží úctyhodnou sérii 29 utkání bez porážky, z toho hned 26 bylo vítězných!
AFK Tišnov - FK Blansko
Neděle 21. 2. 2016, 14:00