1

2

Uh. Brod

Údolní

O další body do tabulky zajíždějí fotbalisté Blanska v rámci 6. kola MSFL bojovat do Hranic. Soupeř se aktuálně krčí na posledním místě tabulky, odkud se blanenští v minulém kole odrazili směrem vzhůru díky výhře nad Bohunicemi. Vzájemné zápasy v loňské sezóně dopadly lépe pro Hranice, které vyválčily 4 body z 6 možných. K lepším zítřkům má soupeři pomoci i nový trenér Malina, který vystřídal Romana Matějku. Bitva na půdě soupeře startuje v pátek od 18 hodin.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hranice loni bojovaly o každý bod do tabulky, a nakonec se jim povedlo vyválčit 13. místo za 11 výher, 8 remíz a 15 porážek, což stačilo na 41 bodů. Třetí sestupující celek z Nového Města na Moravě jich měl 31.

Oba své zápasy v přípravě Hranice zvládly a poradily si s Kozlovicemi (4:0) a s Povážskou Bystricou (2:1). V MOL Cupu nejdříve v předkole porazily hubeným výsledkem 1:0 Všechovice, v 1. kole byl nad jejich síly Uničov, se kterým padly 0:1 brankou z 88. minuty.

Letošní ročník odstartoval soupeř domácí remízou se Zlínem (2:2), poté ale přišly 3 porážky v řadě – 1:3 v Hlučíně, 1:2 se Startem Brno a 1:4 v Bohunicích. Po porážce s Bohunicemi se pod trenérem Romanem Matějkou rozviklala židle natolik, že ho vedení odvolalo. Na jeho místo byl dosazen valašský stratég Radek Malina, který opustil Řepiště, kde měl po nedávném incidentu v klubu (hráči A-týmu odmítli nastoupit do pohárováho utkání proti Prostějovu a zápas skončil 0:26 z pohledu Řepiště, když do utkání nastoupili junioři a hřáči B-týmu) plnit roli hlavního kouče, pokud by nepřišla nabídka z MSFL, která ale nakonec přišla.

Premiéra nového kouče přišla minulý pátek proti dosud neporaženému celku Zlínska. I přes 6 změn v základní sestavě si ale Zlínsko odvezlo všechny 3 body za vítězství 1:0 a posunulo se do čela soutěže. První poločas v hodně pozměněné sestavě však domácím nevyšel. Úvodní, a nakonec i jedinou trefu obstaral v 18. minutě hostující Kiška. „Zápas měl skončit vyšším rozdílem. Máme problém v zakončení,“ hodnotil hostující trenér David Rojka. S tím ale úplně nesouhlasil Malina. „Za druhý poločas jsme si zasloužili bod. Chtěl jsem udělat změny, bavil jsem se s hráči, jak se cítí. Rozhodoval jsem se podle zkušeností,“ vysvětloval. „Hranice vycítily po prostřídání, kdy se hra vyrovnala, šanci. Malinko jsme se báli o výsledek, po tolika neproměněných šancích šli moji hráči dolů. Nakonec si ale soupeř žádnou šanci nevytvořil,“ dodal závěrem David Rojka.

Změny v kádru:

Přišli: Dominik Opatřil (TJ MILO Olomouc), Petr Červenka (1. HFK Olomouc)
Odešli: Tomáš Mičola (FK Vigantice), Jakub Marek (TJ Sokol Bělotín)

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští fotbalisté se v minulém kole konečně dočkali prvního vítězství sezóny, navíc před domácí kulisou na Údolní. Prvních 30 minut hrály oba týmy opatrný fotbal, který nenabídl mnoho šancí. Poté však udeřil blanenský Studený, který rozjásal domácí příznivce. Ještě veseleji bylo v nastavení první půle, kde Studený překonal bohunického brankáře Kunického podruhé. Hosté ale několikrát zahrozili a vypracovali si také nebezpečné situace, ale ty zůstaly nevyužity. Ve druhé půli přišlo brzké snížení Bohunic z kopačky Krejčího, ale více hosté nezvládli. Vypracovali si další příležitosti, ale kaňkou na snaze bylo vyloučení Kršky, který putoval po druhé žluté kartě do kabin. Domácí měli také šance, ale žádnou nevyužili. V posledních chvílích se jim povedlo těsný výsledek udržet a dokráčeli tak k vítězství 2:1, které je pro ně první v sezóně!

„Jestli cítím úlevu? Na to se mi těžce odpovídá. Beru to jako realitu, že jsme nebodovali první 4 kola. Věřil jsem, že to vítězství přijde, a to se potvrdilo. Bylo to těžké a bojovné utkání, hosté navíc posílili v podobě Machálka. Jsme za výhru moc rádi,“ hodnotil bezprostředně po utkání domácí kouč Vorlický. Spokojený byl také mladý záložník Simon Studený, který v utkání vstřelil obě branky a zajistil tak Blansku 3 body. „Bohunice byly kompaktní, do šancí jsme se dostávali pomaleji, ale nakonec nám to tam napadalo už v první půli, což pro nás bylo vynikající. Hodně jsme trénovali střelbu, pomáhal nám na tréninku i Lukáš Vorlický z Atalanty, což bylo skvělé,“ zhodnotil.

Do kádru Blanska přibyl minulý týden mladý Manji Moses Gimsay z Nigérie. Manji vyniká především svou pohyblivostí, šikovnou levou nohou, dobrým zakončením a může nastupovat jak na hrotu útoku, tak i na křídle. V pátek debutoval v zápase s Bohunicemi, když nastoupil na druhých 45 minut. V sobotu si zahrál také za B-mužstvo a hattrickem pomohl Benfice k vítězství 5:2. Uvidíme, zda v Hranicích nastoupí od úvodní minuty.

Marodka týmu se pomalu vyprazdňuje, s týmem trénuje Karel Jaroš, který s Bohunicemi naskočil poprvé od přípravy, tehdy ještě v dresu Vyškova. Nadále absentují Ondřej Šedivý a Dominik Blažík.