Uh. Brod

2

2

Ostrava B

Letní období se přelilo do své poslední třetiny a pro fotbalistky Blanska to znamená jediné! Po dlouhém letním drilu přichází první mistrovské utkání nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy. Na úvodní kolo nachystal los blanenským celek nedalekých Rosic. S brněnským celkem se Blansko střetlo naposledy doma ve 34. kole, kde padlo těsně 0:1, a má tak co napravovat. V pátek od 18 hodin uvidíme, zda se domácím povede odplata! V článku najdete také aktuální situaci ke změně v dopravě na stadion!

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Rosice se loňským ročníkem prokousaly až na skvělé 3. místo tabulky s odstupem 9 a 11 bodů na druhý Hlučín, resp. vítěze z Kroměříže. Na toto umístění jim pomohl zisk 66 bodů za 20 vítězství, 6 remíz a 8 porážek. Trenér Rosic, Petr Čuhel, převzal tým před ročníkem 2022/2023 a odvedl veliký kus práce. V letošním ročníku tak bude mít na co navazovat.

Hosté sehráli v přípravě celkem 3 utkání, všechny navíc na domácí půdě. Nejprve přehráli v půli července Bohunice 3:2, poté padli těsně 1:2 s B-týmem Zbrojovky Brno. Poslední měření sil proběhlo proti Blansku, ve kterém sice na 2 rychlé góly Nováka a Goje odpověděl v 69. minutě Simon Studený, domácí ale v poslední desetiminutovce opět vstřelili 2 branky a utkání tak skončilo 4:1 z pohledu Rosic.

Změny v kádru:

Přišli - Filip Němeček (přestup z FC Zlín), Patrik Goj (přestup z MFK Karviná), Miroslav Kozel (návrat z hostování z FC PBS Velká Bíteš)
Odešli - Tomáš Selinger (přestup do FC Sparta Brno), Štěpán Přikryl (dlouhodobé zranění)

Po posledním mistrovském utkání s Uherským Brodem se rosičtí rozloučili s dlouholetou oporou záložní řady Tomášem Selingerem, který po 13 sezónách strávených v prvním týmu přestupuje na vlastní žádost do Sparty Brno. Druhou citelnou ztrátou je dlouhodobé zranění Štěpána Přikryla, kterého v srpnu čeká operace kolena a po ní několikaměsíční rekonvalescence.

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští mají za sebou náročnou letní přípravu, ve které sehráli celkem 5 přípravných utkání. Azylem pro přípravu se stalo hřiště ve Vavřinci, které poskytlo dobré tréninkové podmínky. Ve Vavřinci sehrálo Blansko 3 utkání – s Vyškovem (2:4), Bohunicemi (1:2) a Bzencem (2:3). Následovala zmíněná porážka v Rosicích, první vítězství přišlo v posledním utkání v Borech, kde blanenští porazili vysoko 9:0 Velké Meziříčí.

Společně s přípravou se pochopitelně řešil i kádr. Trenérskému štábu se hlásilo vícero hráčů na zkoušku, kteří se postupně předvedli v přípravě. Postupem času se kádr vykrystalizoval do finální podoby a místo si nakonec vybojovala prozatím dvojice talentovaných hráčů – Dan Jambor (přestup z Vyškova), Filip Kocůrek (přestup z Boskovic). Další skvělou zprávou pro fanoušky bylo poté administrativní dotažení přestupů u Ondřeje Šedivého a Karla Jaroše, který se sice po vydařené sezóny vrátil z hostování zpět do Vyškova, nakonec se ale klubu podařilo mladého záložníka odkoupit. Velkou posilou se stal také Martin Sedlák, který přestoupil ze Zbrojovky Brno a okamžitě začal prokazovat svoje kvality. Momentálně v zákulisí probíhají další jednání ke skladbě kádru.

Trenérský štáb zůstal nezměněn, neboť ještě na konci minulé sezóny prodloužil smlouvu hlavní trenér Jiří Vorlický. S ním pokračuje také duo Erik Mihola (asistent trenéra) a Jaromír Piták (trenér brankářů).

Domácí fotbalisté se také opět zapojili do českého poháru nesoucí název MOL Cup. V něm narazili v předkole na celek z Nových Sadů, který měl výhodu domácího prostředí. Domácí poslal z přímého kopu do vedení Fládr, Blansko ovšem rychle dokázalo najít odpověď. Nejprve se po Chylově nástřelu prosadil Černý a následně přidal další 2 branky Sedlák. Blansko vedlo v 18. minutě 1:3 a mělo utkání ve svých rukou. Nové Sady však po blanenské nedůslednosti ještě do poločasu třemi brankami nevídaně otočily skóre na 4:3. Krátce po změně stran mohli blanenští vyrovnat, namísto toho v 56. minutě skóroval Ambrož a na stavu 5:3 se ani přes blanenské úsilí do konce zápasu nic nezměnilo. Blansko tedy končí v poháru stejně jako loni už v předkole.

Trenér Jiří Vorlický byl po utkání zklamaný. „Velmi těžko se mi utkání hodnotí. Dostali jsme hned v první minutě gól. Dobře jsme na situaci ale zareagovali a povedlo se nám vstřelit 3 branky a skóre jsme otočili. Poté jsme ale udělali ze zápasu po vstřelených gólech paskvil. Z dnešního utkání jsem velmi zklamaný.“ Zároveň už ale vyhlížel páteční utkání s Rosicemi. „Očekávám velmi kvalitní organizaci hry v defenzivě a skvělý přechod do útoku. Bude velmi těžké prokombinovat organizovanou obranu Rosic, a proto musíme myslet i na to, že nemusíme vždy chtít co nejdříve dát gól, ale také ho neobdržet. Takže hrát útočný fotbal, ale nedostat branku. Musíme hrát mnohem zodpovědněji než dnes.“

Utkání začíná na Údolní v pátek od 18 hodin a vedení klubu si připravilo na úvodní domácí utkání akci pro všechny fanoušky. Všichni diváci k zakoupené vstupence obdrží také 1 lístek na PIVO ZDARMA! Fanoušci mohou lístek namísto piva uplatnit také na točenou limonádu. Přijďte si užít páteční fotbalové odpoledne a podpořit blanenské hráče v co nejhojnějším počtu.