O l o m o u c - Nestává se tak často, aby mohl trenér po porážce o tři branky být s výkonem mužstva spokojen. Čestnou výjimkou bylo včerejší utkání s HFK, na kterém Tomáš Šenk našel několik pozitiv.
Po třítýdenním drilu se dostavuje první ovoce. „Potěšilo mě, že jsme fyzicky vydrželi celých 90 minut. To je pozitivní zjištění do další fáze přípravy. V prvním poločase jsme byli HFK vyrovnaným soupeřem, myslím si, že jsme odvedli poctivou práci. Bylo tam několik podařených akcí. Ve druhém poločase už byla sice Olomouc herně lepší, což se však dalo očekávat. Celkově utkání hodnotím pozitivně, máme na čem stavět,“ těší Tomáše Šenka.

Poctivý výkon Blanska ocenil také domácí lodivod Petr Uličný. „Samozřejmě to od tak zkušeného trenéra potěší slyšet, že s mužstvem dobře pracujeme a že jsme pro ně nebyli lehký soupeř,“ poznamenal Tomáš Šenk.

Do úterního utkání již nezasáhl záložník Jakub Poprik, jehož služeb se rozhodl trenér Blanska pro jarní boje zříci. „U Jakuba nebyla jistota, že by pravidelně nastupoval v základní sestavě. Domluvili jsme se, že se v létě k jednáním vrátíme. O trojici Doležel, Oulehla, Kuda naopak zájem máme. Všichni ukázali, že pro nás budou přínosem.“

Poprvé v přípravě se v sestavě objevil také útočník Martin Sehnal, který podzim strávil v dresu HFK Třebíč. „ S Martinem jsme předběžně domluveni, že by u nás měl hrát. Je to náš hráč. V naší situaci není potřeba si nic nalhávat, jeho služby budeme hodně potřebovat,“ poznamenal na jeho adresu Tomáš Šenk.

Na dobré cestě se jeví příchod brankáře Slaniny z Čebína. „Alešovi byly nabídnuty podmínky, se kterými souhlasil. Nyní probíhají jednání s Čebínem. Já věřím, že na 90% bude Aleš na jaře chytat v Blansku.“