Uh. Brod

Uh. Brod

Ostrava B

12.05.2024 | 10:15

25. kolo Moravskoslezské ligy nabídne nedělní duel mezi Blanskem a domácím 1. SC Znojmo. Znojemský tým se po minulém ročníku, který zakončil na 12. místě, rapidně zvedl a aktuálně okupuje 3. příčku se ziskem 45 bodů. Jen o bod je na tom lépe náš minulý soupeř ze Zlínska, 4 body potom znojemští ztrácejí na aktuálního lídra soutěže, B-tým Baníku Ostrava. Znojmo disponuje velmi neobvyklou soupiskou, ve které nenajdeme jediného českého zástupce. Jediným Slovákem v týmu je záložník Lukáš Lukčo, zbytek týmu tvoří hlavně hráči z Brazílie, Portugalska nebo afrických zemí. Tento fakt je dán hlavně tím, že v roce 2022 koupil klub od tehdejšího majitele Jiřího Tunky podnikatel s kanadským pasem - Youssef Abdellaoui. Fanoušci si toto příjmení mohou pamatovat z loňské sezóny, kdy v klubu působil syn tohoto majitele - Bakr Abdellaoui (aktuálně působí právě v dresu soupeře). Znojemští drží šňůru 4 výher v řadě, kdy se postupně poradil s Hlučínem, Startem Brno, Bohunicemi a Hranicemi. Pozor si blanenští budou muset dát hlavně na Brazilce de Almeidu, který letos nasázel již 17 gólů ve 23 zápasech. Blanenští se minulý týden vrátili bez bodu z Otrokovic, kde proti Zlínsku sehráli nepovedenou partii po výsledku 1:2. Výhra nad Znojmem by Blansko posunula do středních vod tabulky a odrazila nápor B-týmu Zlína a Rosic, kteří mu dýchají na záda. Utkání na Městském stadionu v Horním parku začíná ve Znojmě v neděli od 15 hodin!

Autor - Adam Přikryl